Śmiali się gdy pisałem clickbaity. Program Ars Independent 2020 Online

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 15:20
Katowicki, multimedialny festiwal Ars Independent w tym roku obchodzi 10 urodziny. W tym roku festiwal rozpocznie się 24 i potrwa do 26 września! Wszystkie wydarzenia odbędą się w sieci. 
Eksperymentalne animacje  w programie Ars Independent
Eksperymentalne animacje w programie Ars IndependentFoto: mat prasowe

Pod hasłem #YouArsIndependent - będącym ukłonem w stronę publiczności imprezy - odbędzie się w sumie 13 wydarzeń. Część treści dostępnych będzie na stronie festiwalu, kanale YT czy portalu mojeekino przez 3 festiwalowe dni do zapoznania się w dowolnej chwili. Część zaś to transmisje na żywo, które odbywać się będą zgodnie z harmonogramem: na YT i FB.

Ponad 30 gości, 45 utworów audiowizualnych, blisko 600 minut wideo oglądania, prawie 400 minut spotkań i dyskusji - to Ars Independent 2020 Online w skrócie! Wszystkie festiwalowe wydarzenia są w tym roku bezpłatne.

Wśród wydarzeń towarzyszących festiwalowi znajdziemy Keywords z prezentacjami o pracy w gamedevie. Serię warsztatowych występów od przyjaciół z katowickiej filii Keywords Studios. Posłuchamy m.in.: o roli Player Supportu w relacjach z graczami i graczkami, czy niuansach pracy w międzynarodowym środowisku.
Esej filmowy swoją historię rozpoczyna już w latach 20. XX wieku, choć dopiero w roku 1940 doczeka się etykiety. Przyjrzymy się w tym roku internetowemu spadkobiercy tego gatunku - wideoesejowi. Formie krótszej, kręconej nierzadko amatorsko i dużo bardziej krzykliwie. Podwójne wydarzenie - Artykuł w sieci o jutubowych wideoesejach - połączy przegląd najciekawszych kanałów popkulturowych ostatniej dekady (czyt. od zarania współczesnego wideoeseju na youtubie) oraz spotkanie z wideo-eseistami, autorami kanałów: Film Radar, Films&Stuff oraz BluShades, które poprowadzi Jacek Wandzel.


10 lat festiwalu i 10 twórców, których wideoklipy mogliśmy oglądać na Ars Independent przez te lata. Tym razem to oni zaproponują nam wybór teledysków, które ich inspirowały, które podziwiają, które po prostu lubią. Na Playliście na YT z ulubionymi klipami ulubionych muzyków usłyszycie czego na co dzień słucha Baasch, Novika, Borys LBD czy zespół Drekoty.


Kolejne urodzinowe wydarzenie i kolejny przegląd - tym razem animowany. W ramach Playlisty nowych animacji arsowych twórców zobaczymy nowe, krótkometrażowe filmy animatorek i animatorów, których debiutanckie produkcje walczyły o tytuł Czarnego Konia. Tym razem już po szkole i na poważnie w branży filmowej.

mg/mat prasowe