Nie chciałem być aktorem

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 09:00
Wyznaje Andrzej Grabowski w autobiografii "Jestem jak motyl"
Występ Andrzeja Grabowskiego z grupa CeduryOlsztyn, Amfiteatr im Czeslawa Niemena
Występ Andrzeja Grabowskiego z grupa Cedury/Olsztyn, Amfiteatr im Czeslawa NiemenaFoto: Artur Szczepanski/REPORTER

Choć nazywa siebie „pierwszym komediantem kraju” i kokieteryjnie stwierdza, że „oprócz tego Ferdka, to chyba niewiele w życiu zagrał”, Andrzej Grabowski dobrze zna swoje różnorodne możliwości. Występował w kabarecie, grał w wielu w filmach i spektaklach teatralnych, nagrał cztery płyty z piosenkami (sam też je pisze), jest także jurorem w „Tańcu z gwiazdami”. Dodatkowo okazuje się doskonałym gawędziarzem, w jego historii jest miejsce na śmiech, smutek, wódkę, piękne kobiety, nostalgię i sztubackie wygłupy.

Gdyby pan Grabowski w Stanach Zjednoczonych był tak popularny i rozpoznawalny, jak jest w Polsce, latałby na plan własnym odrzutowcem albo helikopterem. Grałby tylko w najlepszych produkcjach. Tylko tu, w Polsce, może się zdarzyć to, że przez udział w serialu "Świat według Kiepskich" jest eliminowany z innych produkcji.” - powiedział Jerzy Bogajewicz, reżyser filmu „Boże Skrawki”, gdy podczas festiwalu filmowego w Gdyni zapytano go, jak mógł zaangażować człowieka, grającego w kretyńskim serialu...

Premiera autobiografii Andrzeja Grabowskiego "Jestem jak motyl" spisana przez Pawła Łęczuka i Jakuba Jabłonkę 12 listopada.

mg/mat prasowe

Zobacz więcej na temat: Andrzej Grabowski