Polskie Radio
Section05
Andrzej Grabowski

"Walczy się o cały puchar świata". Adam Małysz o turnieju skoków narciarskich w Zakopanem

Polscy skoczkowie narciarscy prezentują w obecnym sezonie świetną formę i są w stanie mierzyć się z najlepszymi. W drugi weekend stycznia sportowcy będą rywalizowali w Zakopanem, gdzie o punkty w ramach pucharu świata powalczą wszyscy czołowi zawodnicy. - Czołówka nie pozwoli sobie na to, aby sobie odpuścić - stwierdził Adam Małysz w specjalnym wydaniu "Muzycznej Jedynki".
Zobacz więcej na temat:  Adam Małysz Andrzej Grabowski Marcin Kusy Skoki narciarskie PŚ w skokach 2022/2023

"Z głową w górach". W weekend Jedynka i Trójka zapraszają do Zakopanego

W dniach od 13 do 15 stycznia Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka zapraszają na plenerowe audycje z zimowej stolicy Polski – Zakopanego. Podczas tegorocznych ferii publiczny nadawca rusza z cyklem „Z głową w górach”, w ramach którego dziennikarze będą odwiedzać popularne górskie miejscowości.
Zobacz więcej na temat:  Zakopane Podhale W POLSKIM RADIU Marcin Kusy Muzyczna Jedynka Roman Czejarek Andrzej Grabowski Piotr Firan Tomasz Miara Rafał Bała

Katarzyna Niewiadoma w kolarskich mistrzostwach świata. "W sporcie trzeba mieć szczęście"

W Polskim Radiu 24 Paulina Brzeźna Będkowska oraz Wacław Skarul mówili na temat kolarskich mistrzostw świata. Ponadto w audycji "Magazyn sportowy" z Rafałem Bałą rozmawialiśmy również o mistrzostwach świata siatkarek i przeanalizowaliśmy, co wiemy o reprezentacji Polski po pierwszym grupowym meczu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 SPORT Andrzej Grabowski Kolarstwo rower Rafał Bała

"Trafił do magicznego klubu". Piotr Laboga o La Liga i transferze Lewandowskiego do Barcelony

- La Liga, Liga Mistrzów i w pewnym sensie także Puchar Króla będzie weryfikacją dla "Lewego". Zakładam, że Robert Lewandowski, jako piłkarz światowego formatu, który niemal z każdego najlepszego trenerskiego pieca jadł chleb, poradzi sobie w tych okolicznościach - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Laboga, komentator ligi hiszpańskiej w Canal+.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Grabowski Polskie Radio 24 SPORT Robert Lewandowski fc barcelona Piłka nożna la liga Primera Division

"Kibice cały czas skandowali jego nazwisko". Kowalczyk o oficjalnym powitaniu Lewandowskiego na Camp Nou

- Żaden Polak nie był w taki sposób witany w żadnym innym klubie na świecie. Na pewno też tyle wspaniałych chwil nie można było przeżywać na trybunach stadionów Bundesligi, kiedy to "Lewy" grał w Borussii Dortmund czy Bayernie Monachium - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Kowalczyk. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT SPORT Andrzej Grabowski Polskie Radio 24 Polskie Radio 24 Piłka nożna Robert Lewandowski fc barcelona

"Śnieżnie i sympatycznie". Andrzej Grabowski z Wisły przed PŚ w skokach narciarskich

- Z tego, co mówią zawodnicy i organizatorzy, podobno wszystko jest znakomicie. Jeżeli chodzi o śnieg wokół skoczni, to jest tak, że jeśli jedzie się od centrum Wisły, to im bliżej skoczni imienia Adama Małysza, tym tego śniegu jest więcej - powiedział w "Magazynie sportowym" dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia Andrzej Grabowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wisła PŚ w skokach 2021/2022 SPORT sporty zimowe Skoki narciarskie Andrzej Grabowski Rafał Bała śnieg

20 lat Małyszomanii. "Cieszę się, że woda sodowa nie uderzyła mi do głowy"

Siadając przy świątecznym stole w 2000 roku mało kto przypuszczał, że przez wiele następnych lat podczas zimowych weekendowych obiadów towarzyszyć będzie nam on - pewien skromny skoczek narciarski z Wisły. Niebawem przypadnie niezwykła rocznica jego sukcesu, który obudził i spotęgował w Polakach miłość do skoków narciarskich. 
Zobacz więcej na temat:  Adam Małysz Skoki narciarskie Andrzej Grabowski

"Pechy i peszki" Andrzeja Grabowskiego

– Kiedyś byłem przesądny, jak czarny kot przebiegł drogę, podśpiewywałem piosenkę "Jak Ci kot przebiegnie drogę nie mów, że to pech. On Ci szczęście przynieść może jeśli tylko chcesz", Przydepywałem teksty, to taki przesąd aktorski, jeśli mi upadły, ale w pewnym momencie przestałem się przejmowac przesądami. Ta płyta jest żartem  – podkreśla Andrzej Grabowski. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Magazynek - Piotr Metz Magazynek - Piotr Metz - importer MUZYKA Andrzej Grabowski