Fisz Emade Tworzywo z nowym singlem pt. "Za mało czasu"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 12:26
Posłuchajcie.
Fisz Emade Tworzywo
Fisz Emade TworzywoFoto: Bart Pagoda / mat. promocyjne Mystic Production

"Za mało czasu" to najnowszy singiel braterskiej grupy Fisz Emade Tworzywo. Jak mówi wokalista i autor tekstów, Bartek "Fisz" Waglewski: "To bardzo ważny dla nas utwór - opowieść o czasach, które ukształtowały nas muzycznie. Hołd dla muzyki, która ratuje nasze dusze i hołd dla miasta w którym się wychowywaliśmy. Dla naszych przyjaciół DJ-ów, kolekcjonerów winylowych płyt, znajomych dla których 'muzyka jest narkotykiem'".

Nagranie, utrzymane tym razem w subtelnym, tanecznym, niemal breakbeatowo-rave'owym stylu, zapowiada nowy, dwupłytowy album FET pt. "Ballady i protesty".  Płyta ma być "mocnym powrotem do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta - hip hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań". 

Materiał zawierać ma 18 utworów, nagranych z udziałem takich gości, jak Mariusz Obijalski (instr. klawiszowe), Michał Sobolewski (gitary), Marcin Pendowski i Staszek Wróbel (bas), Iwona Swarek, czyli oraz wokalistka zespołu Shyness! i Rebeka, a także Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch. 

"Ballady i Protesty":
CD1
Nie za miłe wiadomości
Muzyka jest o nas
Spektrum barw
Za mało czasu
Krew 2021
Kurz
Start
Dresiarze w garniturach
Kominy
Po co?
CD2
Szukam
2020
1,5 metra
Paradoksy
Mój kraj znika
Arktyka
Dobre wieści
OK Boomer!

Fisz Emade Tworzywo - Za mało czasu / FISZ EMADE TWORZYWO YouTube

MaH