Dave Gahan i Soulsavers zapowiadają album z coverami pt. "Imposter"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 11:25
Posłuchajcie pierwszego singla.
Dave Gahan
Dave GahanFoto: Spencer Ostrander / mat. promocyjne Sony Music Polska

Dava Gahan, czyli frontman słynnej grupy Depeche Mode, oraz prowadzony przez Richa Machina projekt Soulsavers zapowiedzieli nowy wspólny krążek. Materiał nosi tytuł "Imposter", ukaże się 12 listopada i wypełniony będzie coverami nagrań takich artystów, jak  Neil Young, Bob Dylan, PJ Harvey, Charlie Chaplin, Cat Power, czy Mark Lanegan.

Jak głosi oficjalna notka prasowa, "niedopatrzeniem byłoby nazwanie 'Imposter' zwykłym albumem. To raczej opowieść pełna piosenek, których Dave Gahan & Soulsavers słuchali, które studiowali i którym dali nowe życie. Wszystkie utwory mają dla Dave’a głębokie znaczenie, czyniąc 'Imposter' odzwierciedleniem jego drogi – historią opowiedzianą przez innych, ale własnym głosem".

Dave Gahan dodaje: "Kiedy słucham głosów i piosenek innych ludzi – co ważniejsze, sposobu, w jaki je śpiewają i interpretują słowa – czuję się jak w domu. Utożsamiam się z tym. Koi mnie to bardziej niż cokolwiek innego. Na płycie nie ma ani jednego wykonawcy, który by mnie nie poruszył. Wiem, że stworzyliśmy coś wyjątkowego i mam nadzieję, że inni to poczują, a album zabierze ich w małą podróż – zwłaszcza tych, którzy od lat kochają muzykę".

Pierwszym single zapowiadającym płytę jest nagranie "Metal Heart" z repertuaru Amerykanki Cat Power.

Imposter”:
1. The Dark End of the Street
2. Strange Religion
3. Lilac Wine
4. I Held My Baby Last Night
5. A Man Needs a Maid
6. Metal Heart
7. Shut Me Down
8. Where My Love Lies Asleep
9. Smile
10. The Desperate Kingdom of Love
11. Not Dark Yet
12. Always On My Mind

Dave Gahan, Soulsavers - Metal Heart (Official Video) / Dave Gahan

MaH

Zobacz więcej na temat: Dave Gahan Depeche Mode