Wet Leg z nowym singlem i szczegółami debiutanckiego albumu

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 11:51
Oto nagrania „Too Late Now” oraz „Oh No”.
Wet Leg (Rhian Teasdale i Hester Chambers)
Wet Leg (Rhian Teasdale i Hester Chambers)Foto: Hollie Fernando / mat. promocyjne Sonic Records

Wet Leg to jedna z najciekawszych nowych grup na brytyjskiej scenie muzycznej. Ich pełne humoru i świeżej energii nagrania „Chaise Longue” oraz „Wet Dream” (a także nakręcone do nich teledyski) błyskawicznie podbiły serca słuchaczy, o czym świadczy 8,5 miliona odtworzeń w serwisach streamingowych i ponad 3 miliony wyświetleń na platformie YouTube.
Teraz panie Rhian Teasdale i Hester Chambers, bo to one stanowią trzon zespołu, ogłosiły datę premiery oraz pełną listę nagrań swojego debiutanckiego albumu. Płyta nosi tytuł – po prostu - „Wet Leg”, zawiera 12 kompozycji i nakładem opiniotwórczej indie-rockowej oficyny Domino trafi na rynek 8 kwietnia 2022 roku. Wraz z informacją o albumie, grupa opublikowała nowy singiel pt. „Too Late Now” – obowiązkowo zilustrowany teledyskiem i uzupełniony o kolejne premierowe nagranie zatytułowane „Oh No”.
W tej piosence chodzi o zaakceptowanie faktu, że życie od czasu do czasu może wydawać się trochę do kitu” tłumaczy Teasdale. „Może jednak nie poświęcaj tej myśli zbyt wiele czasu. Po prostu poświęć go dla siebie. Weź oddech. Weź kąpiel. To może sprawić, że poczujesz się trochę lepiej". Za to o debiutanckim krążku Wet Leg mówi tak: ”Chciałam napisać wesołe piosenki, nie chciałam zbytnio poddawać się smutnym uczuciom. Napisać rzeczy, które są zabawne do słuchania i do grania”.
Czekamy z niecierpliwością.

Wet Leg”:
1.Being In Love
2.Chaise Longue
3.Angelica
4.I Don’t Wanna Go Out
5.Wet Dream
6.Convincing
7.Loving You
8.Ur Mum
9.Oh No
10.Piece of Shit
11.Supermarket
12.Too Late Now

Wet Leg – Too Late Now / YouTube Wet Leg

Wet Leg – Oh No / YouTube Wet Leg

MaH