Bill Gates: "To technologia dla głupców"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2022 16:41
Tak o rynku NFT i kryptowalut wypowiedział się słynny miliarder. Bill Gates nie ma dobrej opinii o osobach, które inwestują w tego typu aktywa i taką technologię. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Frederic Legrand - COMEO/ Shutterstock

Bill Gates po raz kolejny ostro wypowiada się o rynku cyfrowych walut i technologii NFT. Jak sam ostatnio powiedział "kryptowaluty w 100 procentach są oparte na teorii większego głupca". W wywiadzie przeprowadzonym przez serwis Tech Crunch Bill Gates był pytany m.in. o zmiany klimatyczne. Jednak jeden z najbogatszych ludzi na świecie zabrał także głos w sprawie niewymienialnym tokenów. Gates w humorystyczny sposób zadrwił z tej technologii: "Oczywiście drogie cyfrowe zdjęcia małp ogromnie poprawią świat". Gates dodał również, że woli "inwestować w aktywa o realnej wartości, takie jak farmy czy fabryki, lub takie, które wytwarzają gotowe produkty".

Warto także pamiętać, że rynek kryptowalut i NFT w ostatnim czasie przeżywa spory kryzys. Wyceny wielu walut są najniższe od blisko 2 lat, a samo zainteresowanie projektami NFT w ostatnich miesiącach spadło o ponad 90 procent.

mk

Zobacz więcej na temat: kryptowaluty