Polskie Radio
Section05
kryptowaluty

ANALIZA Rynek kryptowalut. Jak okup, to tylko w bitcoinach

Ceny kryptowalut pozostają zmienne nawet w wakacje. Bitcoin, ethereum, cardano, ripple i dogecoin spadły od środy o 5-10 procent, przy czym największe straty z głównych kryptowalut poniósł uniswap. Ten wirtualny token spadł o prawie 14 procent, choć ostatnie zyski oznaczają, że wciąż jest w górę tydzień do tygodnia. Na rynku pojawiają się konta z dużą ilością bitcoinów, co historycznie było znakiem zbliżających się wzrostów cen.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kryptowaluty bitcoin

Do wydobywania kryptowalut trzeba więcej energii niż zużywa Polska. Nowa analiza Polskiego Instytutu Ekonomicznego

Roczne zapotrzebowanie na energię przy wydobywaniu kryptowalut jest większe niż zużycie energii elektrycznej w Polsce - stwierdza w analizie Polski Instytut Ekonomiczny. Farmy kryptowalut w większości znajdują się w krajach o dużym udziale paliw kopalnych w miksie energetycznym - dodaje.
Zobacz więcej na temat:  kryptowaluty bitcoin GOSPODARKA pieniądze waluta rezerwowa rynek

Rynek kryptowalut pod ostrzałem. Bitcoin to "farsa", a firmy kryptograficzne nie działają uczciwie?

Kryptowaluty, takie jak bitcoin, są "farsą" i symptomem tworzenia się baniek na rynkach finansowych, powiedział agencji Reuters dyrektor inwestycyjny funduszu inwestycyjnego Amundi, Pascal Blanque. Eksperci dodają, że firmy kryptograficzne (odpowiedzialne za tworzenie bitcoina) nie przestrzegają zasad przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bitcoin kryptowaluty

ANALIZA Zmienność kursów kryptowalut to wyzwanie dla inwestorów. Na razie nie ma na to sposobu

Popularne kryptowaluty, takie jak bitcoin i ethereum, straciły ponad połowę swojej wartości w niestabilnym handlu w ciągu ostatniego miesiąca. Inwestor, który kupił bitcoina w połowie kwietnia (około 65 000 USD) i sprzedał go kilka dni później (blisko 30 000 USD), stracił 54% wartości swojego portfela. Inwestorzy zadają sobie pytanie, czy tak mają wyglądać waluty przyszłości...
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wiadomości dolary kryptowaluty

ANALIZA Obalamy mity na temat bitcoina. Sprawdź wady i zalety najpopularniejszej kryptowaluty świata

Kryptowaluty zyskują coraz większą popularność. Czy staną się one powszechnym środkiem płatnicznym? Czy bitcoin to pieniądz dla przestępców? Przedstawiamy zalety i wady najpopularniejszej kryptowaluty świata, a także obalamy największe mity związane z dziełem tajemniczego Nakamoto.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT GOSPODARKA bitcoin blockchain kryptowaluty pieniądze finanse