Polskie Radio
Section05
kryptowaluty

Kryptowaluty i oszustwo na ponad 2,5 mln euro. Dyrektor platformy OMEGA tymczasowo aresztowany

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu dyrektora finansowego platformy OMEGA w związku z zarzucanym mu oszustwem blisko 520 osób. O areszt wnioskowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Jednocześnie sąd uzależnił zmianę środka zapobiegawczego od złożenia poręczenia majątkowego w kwocie 500 tysięcy złotych.
Zobacz więcej na temat:  prokuratura przestępczość gospodarcza pieniądze kryptowaluty POLSKA

Eksperci: cena złota może kiedyś spaść, bo dziś jest przejawem braku zaufania do banków centralnych

- Obecne rekordowe ceny akcji oraz złota i srebra to efekt dodruku pieniędzy i ujemnych stóp procentowych. To swoisty "Indeks Jednorożca", czyli zbiór rzeczy, których wartość nie ma nic wspólnego z realnym światem - powiedział Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha w audycji "Winien i ma" w Programie 3 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  kryptowaluty samochody elektryczne wodór Koronawirus w Polsce GOSPODARKA złoto

"Kulisy spraw". Kryptowaluty i związane z nimi zagrożenia

- Bitcoin jest walutą wolną od jakiejkolwiek kontroli, jest kontrolowany wyłacznie przez algorytm, co informatycznie polega na tym, że wiele komputerów wykonuje równocześnie te same operacje, na zmianę potwierdzając ich prawdziwość - tłumaczy funkcjonowanie tej najpopularniejszej kryptowaluty gość Polskiego Radia 24, Jacek Grzeszak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kulisy Spraw bitcoin GOSPODARKA finanse osobiste internet kryptowaluty

Pieniądz przyszłości. Czym są kryptowaluty?

W ostatnim czasie kurs bitcoina zanurkował po tym, jak amerykańska komisja papierów wartościowych nie dopuściła go do obrotu bankowego. To punkt dla przeciwników kryptowalut, który widzą w nich instrument spekulacyjny. Inni twierdzą, że są one pieniądzem przyszłości. O tym, gdzie w tej sprawie leży prawda i czym właściwie są kryptowaluty Błażej Prośniewski rozmawiał z Rafałem Tomaszewskim z portalu fintek.pl.
Zobacz więcej na temat:  kryptowaluty Błażej Prośniewski