Wojtek Urbański i Goście z płytą w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2022 16:19
Na albumie m.in. GrubSon, Jarecki, Natalia Szroeder, Igo, Artur Rojek, czy Marcelina.
Krzysztof Krawczyk - Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście
Krzysztof Krawczyk - Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście Foto: mat. prasowe Universal Music Poland

30 września trafi na rynek „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście” , czyli przygotowany w hołdzie zmarłemu w ubiegłym roku Krzysztofowi Krawczykowi - jednemu z najpopularniejszych artystów w historii polskiej muzyki rozrywkowej i ogólnie ikony krajowej popkultury. Płyta jest zapisem wybranych utworów wykonanych podczas tegorocznej letniej trasy Męskiego Grania, na której pojawił się prezentowany w Katowicach, Wrocławiu i Żywcu wyjątkowy program muzyczny „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście”. Jak głosi oficjalna prasowa notka towarzysząca wydawnictwu, takie piosenki, jak „Chciałem być”, „Mój Przyjacielu”, „Bo jesteś Ty” czy „Parostatek”, w nowej oprawie muzycznej przygotowanej przez znanego kompozytora, aranżera i producenta muzycznego Wojtka Urbańskiego brzmią odkrywczo i nowocześnie. Mamy tutaj bogate aranżacje z wykorzystaniem sekcji dętej i smyczkowej, które rzucają inne światło na kompozycje, które śmiało można uznać za nasze ‘dobro narodowe’”.

Projekt okładki płyty bazuje na muralu autorstwa Bruna Neuhamera, a na albumie usłyszymy takich wykonawców jak m.in. Igo, Błażej Król, Natalia Szroeder, Artur Rojek, Maciej Maleńczuk, GrubSon, Piotr Zioła, Baasch, Jucho, Miuosh, Marcelina, WaluśKraksaKryzys, czy Jarecki.

MaH

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Krawczyk