Polskie Radio
Section05
Krzysztof Krawczyk

Orbitowski o książce "Chciałem być piosenkarzem"

- Mimo sympatii do tego dzieła, która może jest spowodowana sympatią do samej postaci Krzysztofa Krawczyka, odnoszę wrażenie, że obcuję z biografią z fabryki biografii. Bierzemy trochę artykułów prasowych, rozmawiamy z paroma znajomymi i dodajemy odrobinę wpisów internautów mniej lub bardziej znanych, mieszamy i oto jest opowieść o człowieku - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Orbitowski.  
Zobacz więcej na temat:  KSIĄŻKA literatura Piotr Gociek Łukasz Orbitowski KULTURA Polskie Radio 24 Krzysztof Krawczyk czytelnictwo biografia

Ewa Krawczyk, żona Krzysztofa Krawczyka

Ewy Krawczyk przekazała na akcję "Choinki Jedynki" zegarek, który Krzysztof Krawczyk nosił w Stanach Zjednoczonych. Podarował mu go amerykański menedżer - Ron Ranke. Na zegarku znajduje się napis Krystof. To międzynarodowy pseudonim Krzysztofa Krawczyka używany najpierw w RFN na płytach niemieckich od 1978 roku, a następnie na płytach amerykańskich nagranych w 1982 roku w Indianapolis oraz w 1994 roku w Nashville.
Zobacz więcej na temat:  Choinki Jedynki Krzysztof Krawczyk

Nierubiec: Krawczyk zostawił wiele niepublikowanych piosenek

"Włoska miłość" to piosenka, którą Krzysztof Krawczyk nagrał rok przed swoim odejście, ale swoją premierę ma dopiero teraz. - Zostawił jeszcze wiele niepublikowanych piosenek - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Nierubiec, który skomponował muzykę do tego utworu. Dlaczego Krzysztof Krawczyk nawiązał do klimatu włoskich piosenek z lat sześćdziesiątych?
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Krzysztof Krawczyk piosenka

"Chciałem być" – spektakl o Krzysztofie Krawczyku na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi

Teatr Powszechny w Łodzi przygotowuje spektakl o Krzysztofie Krawczyku – "Chciałem być" w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Pomysł na stworzenie spektaklu zrodził się jeszcze za życia artysty. Krzysztof Krawczyk miał być jednym z gości honorowych teatru. Życie napisało jednak inny scenariusz. Prapremiera już w najbliższą sobotę 11 września godz. 19.00.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Marta Piasecka Krzysztof Krawczyk TEATR spektakl Łódź

Koncert "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka" [ZOBACZ WIDEO]

To było niezwykłe muzyczne widowisko, podczas którego Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz znani soliści wykonali utwory Krzysztofa Krawczyka. Koncert odbył się pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU To co najpiękniejsze Krzysztof Krawczyk Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie koncert studio im. Witolda Lutosławskiego Rada Mediów Narodowych Alicja Majewska Kuba Badach Kayah Piotr Cugowski Igor Herbut Maria Szabłowska Andrzej Korzyński Wojciech Trzciński