Skubas i Kwiat Jabłoni ostrzegają: "Zaraz się zacznie"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 14:52
Wspólny utwór artystów z ważnym przesłaniem.
Skubas i Kwiat Jabłoni
Skubas i Kwiat JabłoniFoto: Kayax/mat. prasowe

"Zaraz się zacznie" - taki tytuł nosi nowa muzyczna współpraca Skubasa i duetu Kwiat Jabłoni. Z połączenia tych dwóch muzycznych światów powstał dynamiczny, wciągający utwór opowiadający o skutkach konsumpcjonizmu i egoistycznej chęci posiadania. Singlowi towarzyszy teledysk w reżyserii Marty Brodackiej.

Skubas i Kwiat Jabłoni - Zaraz się zacznie (Official Video) / YouTube: KayaxTV

- Wszystko zaczęło się od mandoliny… Kiedyś pożyczyłem ten instrument od kolegi z zaprzyjaźnionego zespołu i wymyśliłem riff przewodni. Długo musiał poleżeć w szufladzie zanim doszło do spotkania z Kasią i Jackiem z Kwiatu Jabłoni. Okazało się, że oprócz iskry zapalnej w postaci mandolinowego motywu, łączy nas także podobne spojrzenie na świat, podobna wrażliwość. Zarówno tekst, jak i finalny kształt piosenki opracowaliśmy już wspólnie - opowiada Skubas.

- To pierwszy utwór w naszym życiu, do którego tekst napisaliśmy wspólnie z kimś. Sami niewiele razy podeszliśmy do pisania słów piosenek we dwójkę, a co dopiero z trzecim twórcą. Spotykaliśmy się u Skubasa i rzucaliśmy pomysłami, rozmawialiśmy. Na kolejnym spotkaniu każdy miał kolejne propozycje… i tak kilkukrotnie. Takiej formy współpracy jeszcze nie doświadczyliśmy, a z rezultatu jesteśmy bardzo zadowoleni - okazuje się, że mamy z Radkiem podobną wrażliwość na słowa, a nasze pomysły po prostu pasują do siebie. Wielkie zaskoczenie i jeszcze większa przyjemność - opowiadają Kasia i Jacek z Kwiatu Jabłoni.

 

 

AŚ, mat. prasowe


Zobacz więcej na temat: Skubas