Polskie Radio
Section05
Skubas

Koncert "Herbert 3.0". Skubas: zaśpiewanie poezji to spore wyzwanie

Koncert "Herbert 3.0". odbędzie się w ramach 59. edycji Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (20.10). Podczas wydarzenia znakomici artyści wykonają stworzone przez siebie utwory, które znalazły się na płycie "Herbert 3.0.", oraz nowe, niepublikowane kompozycje do wierszy poety. - Sporym wyzwaniem było zaśpiewanie poezji - przekonuje Skubas. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Skubas Zbigniew Herbert poezja MUZYKA Herbert 3.0

Skubas: lubię głęboki poziom w rozmowie

- Jak jestem tutaj w studiu, to jestem bardzo skoncentrowany na tej rozmowie, szczególnie że jest na żywo, i czuję się wspaniale, ale wystarczy, że zostawisz mnie samego na 5-10 minut ze swoimi myślami, które rozkminiają, co tam będzie w przyszłości albo co było kiedyś, i ta przyszłość z przeszłością łączą się w jeden lęk, jeden wielki chaos i rozgardiasz. A jakby tak właśnie wykorzystywać każdą chwilę? - mówi Skubas, który niedawno nagrał nowy singiel.
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska Skubas

Eklektyczny poniedziałek po polsku. Paweł Stankiewicz, Bryll i album "Anawa 2.0" w Trójce

– Na naszej muzycznej scenie dzieje się dużo ciekawych rzeczy. Dlatego w "Naszej tonacji" będą różne klimaty – zapowiedział Marek Wiernik poniedziałkową odsłonę audycji, w której przez godzinę Trójka gra tylko po polsku. Tym razem na liście zaprezentowanych utworów znaleźli się m.in. Paweł Stankiewicz, grupa Bryll oraz Maciej Lipina z nową wersją kultowego albumu "Anawa".
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Marek Grechuta Jan Kanty Pawluśkiewicz Skubas Rock Marek Wiernik

Rockowe demony i pochodnie. T.Love, Żurkowski, Skubas i inni

Pierwsza lutowa odsłona audycji "Nasza tonacja", którą poprowadził Radosław Okrasko, to królewski powrót po latach w wykonaniu T.Love, zwiastun drugiego albumu gitarowej formacji Żurkowski oraz Novika świętująca 20-lecie na scenie w towarzystwie Skubasa. Nie zabrakło retro brzmień w wykonaniu Breakout, a także tych inspirowanych dawnymi dźwiękami, które zapewnił nam duet Blauka.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Okrasko Trójka MUZYKA muzyka hp T.Love Muniek Staszczyk Skubas Tadeusz Nalepa

Domowe klimaty i domowe wspomnienia

To było wyjątkowe wydanie audycji, gdyż Justyna Grabarz, będąc jeszcze w klimacie poświąteczno-domowym, postanowiła, że to właśnie dom będzie motywem przewodnim spotkania. – Dom jako budynek, jako bezpieczna przestrzeń lub element wspomnień – doprecyzowała prowadząca, zachęcając jednocześnie do dzielenia się takimi właśnie wspomnieniami.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Zbigniew Wodecki Skubas dom rodzina Mata Trójka Justyna Grabarz

Grzegorz Hoffmann i muzyczny rok 2020 w przekroju

– Niektóre z płyt, po które sięgnąłem, pojawiały się już w "GH+", ale obiecywałem, że do nich wrócimy. Zwłaszcza że są to albumy, które zdecydowanie pasują na porę taką jak obecna – mówił w pierwszym grudniowym wydaniu "GH+ Ekstra" Grzegorz Hoffmann. Wspólnym mianownikiem łączącym wszystkie pozycje z listy utworów był rok 2020.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Grzegorz Hoffmann MUZYKA muzyka hp Skubas Paul Weller