Szkoły obawiają się ChatGPT

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2023 20:34
Narzędzie, które ostatnio zyskuje ogromną popularność, nie wszędzie jest mile widziane. Już nie tylko Google, ale także szkoły w Nowym Jorku blokują dostęp do ChatGPT. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ymphotos

ChatGPT to narzędzie, które przy użyciu informacji zebranych z sieci jest w stanie omawiać i wypowiadać się na wiele tematów, ale także potrafi pisać w różnych stylach i gatunkach. Wszystko oczywiście oparte jest na wielu językach używanych przez sztuczną inteligencję. Choć to rozwiązanie w niektórych kręgach może okazać się przydatne, to jednak coraz więcej instytucji dostrzega zagrożenia związane z ChatGPT.

Departament Edukacji Nowego Jorku zablokował dostęp do tego narzędzia na wszystkich urządzeniach i sieciach należących do nowojorskich szkół publicznych. "Chociaż ChatGPT może zapewnić szybkie i łatwe odpowiedzi na pytania, nie buduje umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w nauce i przez całe życie" – zaznaczyła Jenna Lyle rzecznika nowojorskiego departamentu.

mk

Zobacz więcej na temat: sztuczna inteligencja