Polskie Radio
Section05
sztuczna inteligencja

Prof. Kisielewicz o sztucznej inteligencji: grożą nam algorytmy, które potrafią analizować masowe ilości danych

- Zagrożeniem jest to, że dość drobne algorytmy pozwalają na kontrolę społeczeństwa. To się wiąże z totalitaryzmem, choć nie wiem, czy wielkie korporacje mają potrzebę, by mieć takie wpływy - powiedział na temat sztucznej inteligencji (SI- red.) na antenie Polskiego Radia 24 prof. Andrzej Kisielewicz, matematyk z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT technologia sztuczna inteligencja NAUKA

Sztuczna inteligencja pomoże zapobiegać depresji?

Nowe technologie wchodzą przebojem w każdą ze sfer naszego życia. Rozgościły się też w psychologii. Projekt firmy Deep Longevity i naukowców Harvard Medical School ma na celu zadbać o to, byśmy byli szczęśliwi, zająć się naszym zdrowiem psychicznym czy pomóc zapobiegać depresji. Wskazuje drogę, na której jednak nie powinniśmy rezygnować z kontaktu z lekarzem.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Mateusz Kulik Kamil Jasieński sztuczna inteligencja depresja zdrowie psychologia nowe technologie

Robo-piesek od Hyundaia jeszcze doskonalszy. Kiedy zastąpi nas w pracy?

Część z nas właśnie tak wyobrażała sobie roboty przyszłości wyposażone w tzw. sztuczną inteligencję. Mechaniczni pomocnicy powoli stają się rzeczywistością – czy produkt od Hyundaia zastąpi niebawem pracowników wielkich fabryk i taśm montażowych?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 hyundai robot robotyka technologie technologia fabryka przyszłości fabryka sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja bezbłędnie rozpoznaje ludzkie emocje

Jak się okazuje, głębokie spojrzenie na twarz i w oczy bliskiej osoby może nie wystarczyć, aby rozpoznać jej emocje. Tymczasem, jak wynika z badań szwajcarskich naukowców, sztuczna inteligencja właściwie w każdej sytuacji zrobi to bezbłędnie. Jak to się dzieje i w jaki sposób można to wykorzystać, dowiadywał się Trójkowy reporter.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA NAUKA sztuczna inteligencja emocje handel Paweł Turski Mateusz Drozda Trójka