Beach House publikuje EP-kę przygotowaną na Record Store Day

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2023 16:05
Oto "Become".
Beach House
Beach HouseFoto: David Belisle/Sub Pop/mat. prasowe

Dream-popowe duo Beach House wrzuciło dzisiejszej nocy na streamingi swoje najnowsze wydawnictwo zatytułowane "Become". Materiał przybrał formę EP-ki składającej się z pięciu utworów, nad którymi zespół pracował z Alanem Moulderem, Trevorem Spencerem i Caesarem Edmundsem (miks) oraz Gregiem Calbi i Stevem Fallone (mastering).

Pierwszą styczność z "Become" fani mieli 22 kwietnia, kiedy to EP-ka ukazała się na przezroczystym winylu z okazji Record Store Day. Teraz, tydzień później, krążek pojawił się na streamingach, a 19 maja dojdą do tego czarny winyl i płyta kompaktowa.

- "Become" to zbiór pięciu piosenek nagranych podczas sesji do "One Twice Melody". Stwierdziliśmy, że nie mieszczą się one w ramach tej płyty, lecz później zrozumieliśmy, że tworzą one swój własny świat. Dla nas są one nieco szorstkie i obracają się w sferze duchowej. Nie jest to kierunek, w którym zmierzamy, ale z pewnością jest to obszar, w którym już byliśmy. Mamy nadzieję, że te dźwięki wam się spodobają - komentują premierę Victoria Legrand i Alex Scally.

Beach House - Become / Spotify: Beach House

 

Zobacz więcej na temat: beach house