Zeus zapowiedział nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2024 09:03
Wyczekiwany powrót stanie się faktem.
Zeus podczas koncertu Pawbeats Orchestra w Gdańsku
Zeus podczas koncertu Pawbeats Orchestra w GdańskuFoto: Karol Makurat/REPORTER/East News

Po czterech latach wydawniczej ciszy Zeus powróci z nowym solowym materiałem. Łódzki raper wystartował z przedsprzedażą albumu "Czas na mnie", przy okazji publikując pierwszy singiel - "Kamil West".

Nowy, naładowany soulową energią kawałek stanowi swego rodzaju hołd dla złożony wczesnym produkcjom Kanye Westa i należącej do Jaya-Z wytwórni Roc-A-Fella Records. Wokalnie Zeusa wsparły tu dwie polskie wokalistki: znana z projektu Sound'n'Grace Justyna Jarzębińska i Justyna Kuśmierczyk. Całość ozdobiona została wideoklipem Kamila Rutkowskiego i Dariusza Zdańskiego.

ZEUS - KAMIL WEST (singiel z albumu "CZAS NA MNIE.") / YouTube: Pierwszy Milion

Na nadchodzącym albumie Zeus ma wrócić do swoich muzycznych korzeni, sięgając nawet do czasów sprzed swojego oficjalnego debiutu z 2008 roku. "Czas na mnie" - jak głosi zapowiedź wydawnictwa - zabierze słuchaczy w podróż przez różne etapy życia twórcy i pokaće zarówno zmiany, jakie zaszły w świecie wokół niego jak i w jego świecie wewnętrznym oraz sposobie patrzenia na wiele spraw. Spoiwem części muzycznej tego materiału będzie określenie "boom bap", aczkolwiek znajdą się na nim zarówno brzmienia nawiązujące do lat 90. jak i nowe, autorskie podejście do tego nurtu muzyki rap.

Premiera płyty "Czas na mnie" zaplanowana jest na 5 kwietnia.