Jeffrey Wright dołącza do obsady drugiego sezonu "The Last of Us”

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2024 00:01
Aktor zagra Isaaca, przywódcę dużej grupy milicji, który szuka wolności, ale zamiast tego wikła się w niekończącą wojnę przeciwko zaskakująco zaradnemu wrogowi. 
Jeffrey Wright
Jeffrey Wright/Foto: Chris Pizzello/Invision/East News

Do obsady "The Last of Us" powrócą: Pedro Pascal jako Joel, Bella Ramsey jako Ellie, Gabriel Luna jako Tommy, Rutina Wesley jako Maria. Serial został napisany i wyprodukowany przez Craiga Mazina i Neila Druckmana. To najchętniej oglądany tytuł w historii HBO Max nie tylko w Europie, ale też w Polsce.  Jego akcja rozgrywa się 20 lat po zniszczeniu cywilizacji przez globalną pandemię. Joel (Pedro Pascal) zahartowany w bojach ocalały przejmuje opiekę nad 14-letnią Ellie (Bella Ramsey), która może być ostatnią nadzieją ludzkości. Pozornie proste zadanie przeradza się w brutalną i wzruszającą podróż, gdy tych dwoje przemierzając Stany Zjednoczone, zaczyna polegać na sobie, by przeżyć. 

Jeffrey Wright, zdobywca nagród Tony, Emmy, AFI i Złotego Globu w swoim dorobku ma role w teatrze, filmie i telewizji. Obecnie Wrighta można oglądać w filmie "American Fiction". Aktor otrzymał między innymi nominacje do Oscarów, Złotego Globu, Critics Choice Awards i SAG Awards, a także odebrał nagrodę Independent Spirit Award 2024 za rolę głównego bohatera w filmie „Thelonious „Monk” Ellison”. Wright został doceniony przez krytyków dzięki roli Bernarda Lowe’a w serialu "Westworld", za którą otrzymał trzy nominacje do nagrody Emmy. Do jego ostatnich kreacji filmowych należą: "Rustin" (2023) w reżyserii George'a C. Wolfe'a, "Asteroid City' (2023) i "French Dispatch" (2021) w reżyserii Wesa Andersona oraz "Batman" (2022) w reżyserii Matta Reevesa.

mg