Leonardo DiCaprio wyjaśnia film "Nie patrz w górę"

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 19:43
W specjalnie przygotowanym filmie aktor opowiada o powodach swojego występu w tej produkcji oraz o jej przesłaniu.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Netflix / Planet / Forum

"Don't Look Up" to nowa komedia Adama McKaya, którą możemy oglądać m.in. w kinach oraz na platformie streamingowej Netflix. Na ekranie możemy podziwiać Meryl Streep, Jennifer Lawrence, Marka Rylance oraz Leonardo DiCaprio. Ten ostatni zdradził, dlaczego postanowił wziąć udział w tym filmie.

Jak opowiada DiCaprio: "By krótko opisać "Nie patrz w górę", użyłbym analogii współczesnej kultury i naszej niezdolności do słuchania prawdy naukowej, mówi DiCaprio w powyższym materiale wideo. Już teraz odczuwamy skutki kryzysu klimatycznego, a świat na przestrzeni lat zmieni się w inne miejsce. Kiedy pojawił się COVID, ogromne wątpliwości co do współczesnej nauki stały się jeszcze bardziej oczywiste. Przez ostatnie 20 lat mówię o tym i słucham wypowiedzi niezwykle inteligentnych ludzi na ten temat.

To bardzo śmiały film. Pod wieloma względami odbija naszą kulturę, realia złych dla nas wiadomości, jak i czy my jako gatunek możemy ewoluować, by skupić się na tym, co ostatecznie jest najważniejszym problemem, z którym w historii cywilizacji zmierzyła się ludzkość, podsumowuje gwiazdor".

mk

Zobacz więcej na temat: netflix leonardo di caprio