Polskie Radio
Section05
netflix

Jego Wysokość w kryzysie. Książę Filip w serialu "The Crown"

Zmarłego 9 kwietnia 2021 księcia Filipa można było bliżej poznać dzięki serialowi "The Crown". Najpierw u boku Claire Foy grał go Matt Smith, potem wcielił się w niego Tobias Menzies w towarzystwie Olivii Colman. Dwaj aktorzy zmierzyli się z historią 30 lat życia księcia Filipa, które w "The Crown" pokazano jako okres burzliwych egzystencjalnych zmagań.
Zobacz więcej na temat:  The Crown książę Filip Wielka Brytania Elżbieta II królestwo serial netflix telewizja

Formuła 1: "Jazda o życie" - recenzja 3. sezonu serialu

Fani Formuły 1 przyzwyczaili się do tego, że równolegle ze startem sezonu wyścigowego ukazuje się nowy sezon serialu przedstawiającego kulisy tego sportu. Przed nami trzecia odsłona "Jazdy o życie", która jest pozycją obowiązkową dla każdego miłośnika motoryzacji - w szczególności sportów motorowych!
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Formuła 1 Radio kierowców samochody motoryzacja wyścigi samochodowe serial netflix Moto sport ŚWIAT SPORT samochód FILM

Film "Framing John DeLorean". Adamski w PR24: amerykański sen, upadek i nawrócenie

- To historia faceta, który skonstruował samochód, który stał się kultowy dopiero po bankructwie przedsięwzięcia. W życiu DeLoreana były piękne kobiety i narkotyki, był nawet oskarżony o przemyt - mówił na antenie Polskiego Radia 24 krytyk filmowy Łukasz Adamski. W marcu na platformie Netflix pojawił się biograficzny film "Framing John DeLorean", w którym Alec Baldwin wcielił się w założyciela przedsiębiorstwa DeLorean Motor Company, odpowiedzialnego za stworzenie kultowego samochodu znanego z trylogii "Powrót do przyszłości".
Zobacz więcej na temat:  FILM dokument motoryzaca netflix Łukasz Adamski Piotr Gociek