Nowy album Rammstein jeszcze tej wiosny

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 17:33
Niemiecki zespół zapowiedział kolejną płytę.
Rammstein
RammsteinFoto: Bryan Adams/Universal Music Polska/mat. prasowe

A więc to, o czym mówiło się niemal od początku pandemii zostało oficjalnie potwierdzone - nowym album Rammstein jest w drodze! Właśnie dziś, 10 marca, zespół ruszył z promocją swojej ósmej studyjnej płyty zatytułowanej "Zeit".

Jako pierwszy singiel z albumu grupa wytypowała okraszoną fortepianową aranżacją balladę, będącą jednocześnie piosenką tytułową. Utwór, w którym głównym fundamentem jest baryton Tilla Lindemanna ląduje w sieci wraz z przygotowanym z rozmachem teledyskiem. Jego reżyserią zajął się aktor i muzyk Robert Gwisdek. Całość perfekcyjnie uzupełnia historię o ulotności chwil zawartą w tekście "Zeit".

Rammstein - Zeit (Official Video) / YouTube: Rammstein Official

Nad 11 utworami, które wylądują na płycie "Zeit" Till Lindemann, Paul Landers, Richard Z. Kruspe, Flake, Oliver Riedel i Christoph Schneider pracowali blisko dwa lata. To właśnie w 2020 roku pojawiły się pierwsze plotki o tworzeniu nowych kompozycji, by tego samego roku, jesienią, pojawiła się informacja o tym, jakoby Rammstein wrócił do studia La Fabrique we Francji. Jak się okazuje to właśnie tam zrealizowany został cały materiał.

- Album powinien ukazać się w przyszłym roku, przed startem naszej trasy. Fakt, że nie mogliśmy występować na żywo, zwiększył naszą kreatywność. Byliśmy mniej rozproszeni, mieliśmy za to więcej czasu na myślenie o nowych rzeczach. W rezultacie nagraliśmy płytę, której nie planowaliśmy. Jej tematem jest w zasadzie ludzkie szaleństwo, a w dobie koronawirusa niewiele różni się ono, niż w normalnych czasach - prorokował jesienią 2021 roku Flake.

Teraz wszystko staje się jasne. Ósma w dorobku płyta Rammstein ukaże się 29 kwietnia - na dwa tygodnie przed startem światowej trasy koncertowej, w ramach której 16 lipca zespół odwiedzi Warszawę.

  

Zobacz więcej na temat: rammstein