Poznaliśmy finalistów Czwórka Reggae Contest 2022

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 18:45
Oto trzy zespoły, które zmierzą się w finale naszego konkursu organizowanego wspólnie z Ostróda Reggae Festival.
Ostróda Reggae Festival 2022
Ostróda Reggae Festival 2022Foto: mat. promocyjne

Jurorzy Czwórka Reggae Contest z nadesłanych zgłoszeń wybrali trójkę finalistów, którzy wystąpią podczas Ostróda Reggae Festival 2022. O zwycięstwo powalczą zespoły The Rebels, Blue Mahoe i Raggabarabanda.

To właśnie te trzy ekipy wystąpią 10 lipca na głównej festiwalowej scenie Red Stage na ostródzkim stadionie. Będzie to finał konkursu tworzonego przez nas razem z Ostróda Reggae Festival od sześciu lat.

Jaka nagroda czeka na zwycięzcę? Wygrani mogą liczyć na występ na żywo w czwórkowym studiu, promocję utworu na naszej playliście, gwarantowane występy na trzech festiwalach w przyszłym roku oraz nagrodę finansową.

Poznajcie tegorocznych finalistów Czwórka Reggae Contest:

The Rebels

The Rebels powstało w roku 1987 w Białymstoku. Zaczęło się od spotkania paru osób zafascynowanych roots reggae i filozofią rasta. Zaistniała potrzeba, aby wyrazić to w dżwiękach. Na początku były próby i lokalne koncerty. W latach 90-tych zespół zagrał na kilku festiwalach reggae m.in Africa is Hungry, Reggae Christmas, Marleyki itp. Były też różne koncerty klubowe i plenerowe. Zespół nigdy nie prowadził profesjonalnej działalności, ani nie wydał oficjalnego materiału. Jedyne wydawnictwo to kaseta "Every Day" nagrana w 1994 roku. W 2000 roku zakończyli działalność. Były próby reaktywacji w 2005 ,ale zakończyły się jednym koncertem na białostockiej Famie. W lekko odmienionym składzie ponownie zaczęli się spotykać w 2019 roku i wystąpił w filmie "Białystok Underground" Michała Krota. W 2020 The Rebels wystąpili na Rock Na Bagnie online, a następnie na Reggae Day czy Rock nad Legą. W listopadzie 2021 w studiu Dobra12 zarejestrowali swoją live sesję.

Skład The Rebels:
Jan Rakowski "Yan Rebel" - gitara, głos
Krzysztof Cieszyński "Gizmo" - gitara
Bogdan Olszewski "Bodek" - bas
Marcin Ołdakowski "Martines" - instrumenty perkusyjne
Adam Sienkiewicz "Sienia" - instrumenty klawiszowe
Andrzej Horbik "Horbik" - perkusja

The Rebels "Daremność" Live Sesja w studiu Dobra 12 / YouTube: yanrebel

Blue Mahoe

Grupa pozytywnie nastawionych do świata ludzi, których połączyła muzyka reggae. Formacja powstała w grudniu 2015 roku w Białymstoku. Sceniczny debiut nastąpił w sierpniu 2016 roku na Festiwalu Puszczy Białowieskiej. W 2020 roku dostali się do finału "Rockowań" czyli wojewódzkiego przeglądu kapel rockowych. Blue Mahoe swoim brzmieniem nawiązują do prekursorów polskiego reggae z początku lat 80., jak Gedeon Jerubbaal, Izrael czy DAAB. Niebawem ukaże się ich debiutancka płyta.

Skład Blue Mahoe:
Jarosław Mirończuk - gitara, wokal
Karolina Szmurło - wokal
Adam Szewczuk - perkusja
Jarosław Łukasiak - klawisze
Kajetan Kobus - gitara basowa
Rafał Łukasiak - fagot
Jacek Rogalski - gitara solowa

Rockowania 2020 – Blue Mahoe / YouTube: Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku

Raggabarabanda

Powstali w 2012 roku w Nasielsku. To finaliści kilku ogólnopolskich przeglądów muzycznych, jak Emergenza Festiwal, Barabany czy Reggaeland Debiuty. Zagrali ponad 100 koncertów klubowych i plenerowych, w tym dwukrotnie na Przystanku Woodstock / Pol'andRock. Ich utwór "Kolory" stał się hymnem "Festiwalu Kolorów" w 2014 roku. W 2016 roku za sprawą wytwórni Lou & Rocked Boys światło dzienne ujrzał ich debiutancki album pt. "Szoł". Raggabarabanda szykują obecnie drugą płytę.

Skład Raggabarabanda:
Dawid Domała - wokal + teksty
Tomasz Suwiński - bas + chórki
Łukasz Kamiński - gitara
Bartosz Świgoniak - perkusja

Raggabarabanda - Pol'andRock Festiwal 2019 / YouTube: raggabarabanda

Ostróda Reggae Festival 2022 odbędzie się w dniach 7-10 lipca.

 

 

AŚ, mat. prasowe

Zobacz więcej na temat: Ostróda Reggae Festival reggae