X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

Strefa prywatna. Święta ratowników

Section07
O audycji

Ktoś nie śpi, żeby spać mógł ktoś

Karetki pogotowia w święta wyjeżdżają tysiące razy. Ktoś zawsze musi przyjść na dyżur. A zgłoszeń od chorych nie brakuje. Dotyczą na przykład zwykłych bólów brzucha, kolek wątrobowych czy niestrawności. Zdarzają się też drgawki alkoholowe czy utrata przytomności pod wpływem alkoholu. I oczywiście wszelkie złamania.

Jak bardzo dyżur w karetce pogotowia różni się w tym czasie od "zwykłych" dyżurów? Jak długo trwa? Jak ratownicy medyczni spędzają święta?

Dużo pracy mają też ci, którzy pracują w specjalnej karetce dla bezdomnych. To Ambulans z serca. Jak wyglądają ich dyżury w trakcie świąt?

Prowadzący