Nowe Technologie

Bezprzewodowe dokowanie staje się rzeczywistością

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 09:19
Dell Wireless Dock to pierwsze rozwiązanie dokujące na rynku, stworzone w oparciu o najnowsze multi gigabitowe trójpasmowe standardy Wi-Fi (WiGig).
Dell Wireless Dock
Dell Wireless Dock

Rozwiązanie to jest kompatybilne z nagradzanym Dell Latitude 6430u Ultrabook™ i zapewnia najwyższej jakości bezprzewodowe dokowanie. Nowe standardy WiGig rozpoczynają rewolucyjną erę w dziedzinie łączności bezprzewodowej, z prędkościami, które dziesięciokrotnie przewyższają najszybsze obecnie sieci WiFi.

Zaprojektowana do użytku w biurach, salach konferencyjnych i salach lekcyjnych, stacja Dell Wireless Dock oferuje szybką, prostą i wygodną łączność z wyświetlaczami, rzutnikami, sieciami, głośnikami i innymi urządzeniami peryferyjnymi. Nowa stacja dokująca obsługuje maksymalnie dwa zewnętrzne wyświetlacze zarówno przez DisplayPort, jak i HDMI, zapewnia łączność z urządzeniami peryferyjnymi przez trzy porty USB 3.0 i ułatwia pracę z przednimi portami wejściowymi/wyjściowymi audio dla VoIP przy prędkości do 4,6 gigabitów na sekundę. Zarządzanie stacją Dell Wireless Dock zostało ułatwione za pomocą uaktualnionej aplikacji Dell Connection Manager, która obsługuje teraz ustawienia zarówno dla WiGig, jak i bezprzewodowej sieci LAN.

Jako idealne rozwiązanie dla łączności w salach konferencyjnych i lekcyjnych, Dell Wireless Dock umożliwia niekłopotliwą współpracę oraz liczne zmiany rozmówców bez zakłóceń i plątaniny kabli. Adapter dostępny jest dla infrastruktury opartej na VGA, a łącznik z Ethernetem zapewnia dedykowaną i stabilną przepustowość dla szybkiego transferu danych i wydajnej komunikacji z oddalonymi lokalizacjami. Dodatkowo stacja Dell Wireless Dock tak samo łatwo się integruje i może być stosowana z równym powodzeniem co stacje dokujące Latitude E Series ze zdalnym dostępem, monitoringiem i konfiguracją dla potrzeb biznesu.

Standard WiGig (802.11ad), który oferuje wiele zaawansowanych zastosowań, takich jak tworzenie praktycznie natychmiastowo bezprzewodowych kopii zapasowych oraz synchronizacja i transfer danych między komputerami i urządzeniami podręcznymi, powstał w wyniku bliskiej współpracy pomiędzy Dell, a Wilocity. W oparciu o sprawdzony standard IEEE 802.11 dla długotrwałej stabilności, WiGig oferuje ten sam poziom bezpieczeństwa i łatwość zarządzania co dzisiejsze najlepsze technologie WLAN. WiGig jest zasilany przez pierwsze multi gigabitowe bezprzewodowe mikroukłady 60 GHz produkowane przez Wilocity i wprowadzone do Dell Latitude 6430u przez Qualcomm Atheros, Inc., filię Qualcomm Technologies, Inc.

Dostępność i ceny 

Stacja Dell Wireless Dock jest dostępna na polskim rynku w cenie 896,-PLN bruttoautor: Robert Kamiński

Czytaj także

Debiut ultrabooka Dell XPS 13 z wyświetlaczem Full HD

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2013 10:37
W 2012 roku Dell XPS 13 był jednym z najczęściej nagradzanych urządzeń z segmentu ultrabook, zdobywając aż 52 nagrody w 18 krajach. Obecnie Dell wprowadza jego nową odsłonę, którą cechuje wiele usprawnień, spośród których kluczową rolę odgrywa wyświetlacz HD.
rozwiń zwiń