Nowe Technologie

Zasilacz awaryjny do routera...

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 08:49
Awaria zasilania przestaje być problemem z nowym zasilaczem firmy Gembird. Zapobiega utracie danych i zerwaniu połączenia sieciowego w domu lub firmie.
Gembird EnerGenie EG-UPS-DC-001
Gembird EnerGenie EG-UPS-DC-001Foto: materiały promocyjne

Model EnerGenie EG-UPS-DC-001 zapewnia do 90 minut zasilania awaryjnego dla routera, modemu, kamery przemysłowej lub innego sprzętu DC. Ponadto produkty z linii EnerGenie odznaczają się niskim zużyciem energii i są przyjazne dla środowiska.

Zwarcia, przepięcia czy po prostu brak prądu to sytuacje, które zawsze będą występować. Najczęściej nie są one zależne od użytkownika, gdyż ich przyczyną mogą być przerwy w dostawie energii elektrycznej lub zjawiska naturalne tj. uderzenie pioruna. Efektem są utracone dane np. zapis z monitoringu czy brak połączenia sieciowego. Jest to bardzo kłopotliwe zarówno dla użytkowników indywidualnych jak i firm, których praca jest wówczas znacznie utrudniona. Dodatkowo istnieje duże ryzyko, że sprzęt w wyniku tych zdarzeń ulegnie uszkodzeniu. Zasilacz awaryjny może temu skutecznie zapobiec - chroni on urządzenia przed skokami napięcia, a także stanowi dla nich źródło energii elektrycznej.

Model EnerGenie EG-UPS-DC-001 posiada wbudowaną sygnalizację LED, która informuje użytkownika, że nastąpiła awaria i jaki jest jej status. W zestawie z zasilaczem odbiorca otrzymuje 4 standardowe złącza DC, dzięki czemu możliwe jest podpięcie urządzeń o różnym napięciu. Produkt wyposażony jest w wyjście przeciwprzepięciowe, które chroni podłączony sprzęt przed skokami napięcia i zwarciami. Dodatkowo wewnętrzny akumulator zasilacza ma ochronę zapobiegającą jego przeładowaniu.

Produkt posiada solidną obudowę i charakteryzuje się małymi wymiarami, w związku z czym można go wygodnie podpiąć do każdego urządzenia, dla którego ma stanowić zabezpieczenie.

Cena i dostępność

Gembird EnerGenie EG-UPS-DC-001 dostępny jest w ofercie dystrybutora - firmy Impakt. Sugerowana cena detaliczna to 132 zł brutto.autor: Robert Kamiński