Nowe Technologie

Jednopasmowy router o dużej mocy

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 13:04
W ofercie firmy ASUS pojawi się jednopasmowy router N300, który będzie wzmacniał zasięg sieci bezprzewodowej nawet o 300% w porównaniu ze standardowymi routerami tej klasy.
Asus router NPV
Asus router NPVFoto: materiały promocyjne

Model ASUS RT-N14UHP dzięki trzem, silnym odczepianym antenom 9dBi i możliwości regulacji mocy, odpowiada na potrzeby użytkowników, którym zależy na maksymalnym pokryciu sygnałem w domu i biurze. Urządzenie posiada również port USB 2.0, który umożliwia udostępnianie drukarek, plików, a nawet mobilnego połączenia z Internetem.

Pokrycie sygnałem o 300%

Łatwy w użyciu router ASUS RT-N14UHP z unikatowym designem eliminuje tzw. "martwe punkty" w sieci bezprzewodowej do minimum. Urządzenie posiada zintegrowany wzmacniacz sygnału oraz trzy mocne anteny 9dBi. Innowacyjna konstrukcja zapewnia trzykrotnie większe pokrycie sygnałem bezprzewodowym w porównaniu z routerami korzystającymi ze standardowych anten (2dBi). W praktyce oznacza to objęcie zasięgiem dwóch piętek budynku. W połączeniu z prędkością Wi-Fi rzędu 300Mbit/s, RT-N14UHP stanowi doskonałe rozwiązanie dla użytkowników, którzy potrzebują pokrycia sygnałem w całym domu i dla wielu podłączonych urządzeń.

Trzy w jednym

RT-N14UHP jest bardzo wszechstronnym urządzeniem – sprawdzi się jako router, bezprzewodowy punkt dostępowy lub bezprzewodowy wzmacniacz zasięgu. Dzięki temu może zostać zintegrowany z istniejącymi sieciami bezprzewodowymi, dodając funkcjonalność bezprzewodową lub zwiększając zasiąg dowolnego routera bezprzewodowego. Niezależnie od tego, na którą z opcji się zdecydujemy, zapewni nam wysokie osiągi i duży zasięg.

Doskonały do udostępniania danych w każdym miejscu i czasie

Wbudowany port USB 2.0 umożliwia łatwe udostępnianie drukarek USB i urządzeń magazynujących w sieci. Pozwala też połączyć router z Internetem za pomocą kompatybilnego dongle'a 3G/4G (HSPA+), w miejsce korzystania z portu 10/100Mbit/s Ethernet WAN. Połączenie 3G/4G może zostać udostępnione wszystkim urządzeniom w sieci, co dodatkowo zwiększa wartość użytkową routera.

RT-N14UHP obsługuje ASUS AiCloud - wbudowaną aplikację, która zmienia go w osobisty serwer chmury. Pliki przechowywane w sieci, na podłączonych urządzeniach magazynujących lub na ASUS WebStorage mogą być łatwo synchronizowane przy pomocy funkcji ASUS Smart Sync. Pozwala również udostępniać je znajomym, przyjaciołom lub rodzinie za pomocą linku przesłanego pocztą elektroniczną, wiadomością SMS lub poprzez serwis społecznościowy. Aby mieć dostęp z każdego miejsca, można zalogować się do AiCloud z dowolnej przeglądarki lub skorzystać z darmowej aplikacji AiCloud dla urządzeń Android i iOS.

Potężne funkcje, jedna konfiguracja

Konfiguracja RT-N14UHP zajmuje zaledwie 30 sekund1 — wystarczy podłączyć go do sieci i otworzyć przeglądarkę, aby uruchomić kreator Quick Internet Setup. Intuicyjny interfejs graficzny panelu ASUSWRT ułatwia konfigurację zaawansowanych funkcji sieciowych, takich jak priorytetyzacja jakości usługi (QoS). QoS pozwala użytkownikom na kontrolowanie i monitorowanie wykorzystania przepustowości na każdym z czterech dostępnych połączeń LAN. Wśród innych przydatnych funkcji znajdują się: kontrola rodzicielska, mapowanie sieci i udostępnianie drukarek. Użytkownikom, którzy potrzebują bezpiecznego, zdalnego dostępu do sieci domowej, RT-N14UHP oferuje łatwą w konfiguracji funkcję serwera VPN.

 autor: Informacja prasowa Asus

Zobacz więcej na temat: asus router sieć
Czytaj także

TP-LINK M5350

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 07:27
Cieszące się coraz większą popularnością tablety, smartfony czy ultrabooki bez stałego dostępu do sieci znacznie tracą na swojej funkcjonalności. Rozwiązaniem tego problemu jest najnowszy, kieszonkowy router TP-LINK M5350 z baterią i modemem 3G.
rozwiń zwiń