Nowe Technologie

Karta graficzna z hybrydowym chłodzeniem

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 10:15
ASUS zapowiedział wprowadzenie nowej karty graficznej z hybrydowym systemem chłodzącym, który daje użytkownikom wybór pomiędzy chłodzeniem powietrzem a wodą.
Poseidon GTX 780
Poseidon GTX 780Foto: materiały promocyjne

Poseidon GTX 780 z DirectCU H2O uzyskuje temperatury pracy niższe nawet o 24°C w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi. Nowa karta zasilana jest procesorem graficznym NVIDIA GeForce GTX 780. Wyposażona została w technologie i innowacje ROG, takie jak: wentylatory odporne na zakurzenia zwiększające żywotność, Thermal Armor usprawniającą chłodzenie w obszarze tranzystorów, moduły regulacji napięcia DIGI+ oraz kondensatory Black Metallic zapewniające zwiększoną stabilność i mniejszy hałas. Taktowanie układu graficznego zostało fabrycznie podniesione i wynosi 954 MHz w trybie standardowym, a 1006 MHz w trybie Boost 2.0.

Ekskluzywna technologia DirectCU H2O

Zastosowana w karcie technologia DirectCU H2O, pozwala na korzystanie z chłodzenia wodą oraz powietrzem. Użytkownicy otrzymują większą swobodę i niezwykle wydajne eliminowanie ciepła.

Jak to działa? Specjalnie opracowana komora parowa bezpośrednio styka się z procesorem graficznym, zapewniając szybsze rozpraszanie gorącego powietrza, a miedziane przewody cieplne oraz szerokie żebra chłodzące dodatkowo odprowadzają ciepło z karty i zapewniają niską temperaturę pracy. Standardowe gwinty G¼, pozwalają w prosty sposób przymocować do karty blok wodny.

Karta Poseidon GTX780 uzyskuje niższe od referencyjnych modeli temperatury pracy – w przypadku chłodzenia powietrzem o 7°C, a cieczą o 24°C. Procesor graficzny jest chłodniejszy podczas pracy w trybie GPU Boost 2.0.

Stworzone, by wytrzymać w najcięższych warunkach

Inżynierowie firmy ASUS opracowali kartę ROG Poseidon GTX 780 tak, aby działała jak najdłużej. Za jej zasilanie odpowiada 10-fazowa sekcja DIGI+ VRM z komponentami zgodnymi z technologią Super Alloy Power. Kondensatory Black Metallic oraz wzmocnione tranzystory są w stanie wytrzymać dużo większe obciążenia dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów zwiększających niezawodność, poziom napięcia i żywotność całej karty nawet pięciokrotnie. DIGI+ VRM pozwala na regulację napięcia, co przekłada się na duży margines przetaktowywania na poziomie znacznie większym, niż w przypadku jakichkolwiek innych kart graficznych.

Poseidon GTX 780 posiada również wytrzymałą tylną płytkę wykonaną ze stopu aluminium oraz unikalne rozwiązanie Thermal Armor z podkładkami termicznymi, co dodatkowo zapobiega wyginaniu karty oraz zwiększa wydajność chłodzenia w strefach kondensatorów i pamięci.autor: Materiały prasowe

Zobacz więcej na temat: asus hybryda karta graficzna