Nowe Technologie

Wi-Fi po prądzie

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 10:52
Zestaw TP-LINK Powerline to najnowsza propozycja dla osób szukających prostego i nieinwazyjnego sposobu na rozszerzenie zasięgu domowej infrastruktury sieciowej przy wykorzystaniu instalacji elektrycznej.
TP-LINK TL-WPA2220KIT
TP-LINK TL-WPA2220KITFoto: materiały promocyjne

Składa się z dwóch transmiterów - TL-WPA2220 (Powerline + Wi-Fi) i TL-PA2010 (Powerline). Jeden z transmiterów wyposażono także w interfejs bezprzewodowy, który umożliwia przesyłanie danych z prędkością do 300 Mb/s. Pozwala to na rozszerzenie zasięgu istniejącej sieci Wi-Fi do trudno dostępnych miejsc w domu lub biurze. Za pomocą przycisku Wi-Fi Clone w kilka sekund zapewnimy zasięg sieci bezprzewodowej w miejscach, w których dotąd zasięgu nie było lub był on zbyt słaby do sprawnej transmisji danych. Ponadto transmiter jest wyposażony w 2 porty Ethernet pozwalające na podłączenie do sieci urządzeń bez bezprzewodowej karty sieciowej.

Oba urządzenia zapewniają pełne wsparcie dla standardu HomePlug AV, który pozwala na przesyłanie zabezpieczonych danych (128-bitowe szyfrowanie AES) z prędkością do 200 Mb/s w sieci elektrycznej o maksymalnej długości do 300 metrów. Dzięki temu możliwe jest swobodne korzystanie z internetu, w tym gier online, strumieniowej transmisji wideo HD lub IPTV.

Wybierając zestaw TP-LINK możemy liczyć na bezproblemową instalację oraz szeroką funkcjonalność (zgodność ze standardem HomePlug AV oraz Wi-Fi) w przystępnej cenie.

  • Zestaw TP-LINK TL-WPA2220KIT dostępny jest w sprzedaży sugerowanej cenie 299 zł brutto. Produkt jest objęty 24 miesięcznym okresem gwarancyjnym.

 autor: materiały prasowe

Czytaj także

Nowy wzmacniacz sygnału Wi-Fi

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 11:15
Kłopoty z zasięgiem sieci WLAN mogą wynikać z wielu przyczyn. Przeszkodę dla sygnału stanowią nie tylko ściany, ale również inne sieci Wi-Fi.
rozwiń zwiń