Nowe Technologie

Monochromatyczne drukarki z wbudowanym systemem zasilania w atrament

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2013 15:18
Urządzenia WorkForce M200, M105 i M100 to pierwsze na rynku monochromatyczne drukarki Epsona z wbudowanym systemem stałego zasilania w atrament.
Epson WorkForce
Epson WorkForce

 

Urządzenia WorkForce M200, M105 i M100 zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach w małych firmach i biurach w domu. Wszystkie modele dają możliwość oszczędnego drukowania przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości wydruków. Jest to możliwe dzięki 140 ml pojemnikom na atrament, oryginalnemu, pigmentowemu atramentowi firmy Epson oraz technologii druku Micro Piezo.

Epson WorkForce M200 to wielofunkcyjne urządzenie ze złączem Ethernet i automatycznym podajnikiem dokumentów (ADF). Model WorkForce M105 to jednofunkcyjna drukarka z połączeniem bezprzewodowym Wi-Fi, natomiast podobny jednofunkcyjny model WorkForce M100 zawiera dodatkowo złącze Ethernet. Wszystkie urządzenia oferują profesjonalną jakość wydruków przy dużej szybkości drukowania 15 str./min, co pozwala zwiększyć wydajność pracy w biurze.

Głowica drukująca Micro Piezo firmy Epson zapewnia nieporównywalną trwałość, jakość i niezawodność. Każdy model jest objęty 12-miesięczną gwarancją (lub gwarancją do 50 000 wydrukowanych stron), uwzględniającą wszystkie usługi wsparcia technicznego.

Oryginalny atrament firmy Epson jest dostępny w pojemnych butelkach 140 ml, co wystarcza do wydrukowania 6000 stron i oznacza niskie koszty eksploatacji: 1 grosz za stronę lub 5 zł w przeliczeniu na ryzę papieru (500 kartek A4). Do wszystkich drukarek dodawane są dwie butelki z czarnym atramentem — o standardowej pojemności 140 ml — umożliwiające wydruk do 11 0002 stron przy minimalnym koszcie wydruku w przeliczeniu na stronę. Szybkoschnący oryginalny atrament pigmentowy firmy Epson sprawia, że dokumenty biznesowe są odporne na działanie wody
i powstawanie smug.

Drukarki M200 i M105 są kompatybilne z aplikacją Epson iPrint[4], która pozwala na bezprzewodowe drukowanie bezpośrednio ze smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych w obrębie biura, co bardzo przydaje się użytkownikom niemającym dostępu do komputera lub tym, którym bardzo się śpieszy.

 „Jesteśmy pierwszym producentem monochromatycznych drukarek z wbudowanym systemem stałego zasilania w atrament — nasz produkt to idealne rozwiązanie dla małych firm, które chcą znacznie obniżyć koszty drukowania. Głowica drukująca Micro Piezo i oryginalny atrament firmy Epson stanowią gwarancję wysokiej jakości, spełniającej oczekiwania klientów. Nowe urządzenia zaprojektowane są do użytku biurowego i mogą drukować do 5 tys. stron miesięcznie”- mówi  Rafał Pawłowski, menedżer ds. produktów w polskim oddziale Epson Europe.

Sugerowane ceny drukarek WorkForce M200, M105 i M100 to odpowiednio 1 129 zł, 909 zł i 909 zł.  Sugerowana cena detaliczna 140 ml butelki z czarnym atramentem Epson T7741 to 60 zł. Wszystkie modele objęte są gwarancją na 12 miesięcy lub 50 tys. wydrukowanych stron.

Funkcje

M200

M105

M100

Drukarka, kopiarka i skaner

Tylko drukarka

Tylko drukarka

Automatyczny podajnik na 30 arkuszy

-

-

Zintegrowany wkład atramentowy o wysokiej pojemności – 140 ml

Głowica Micro Piezo

Oryginalny atrament pigmentowy firmy Epson

W zestawie dwie butelki  z czarnym atramentem o standardowej pojemności 140 ml

Szybkość wydruku do 15 str./min1

Transmisja danych przez Wi-Fi lub Ethernet

Ethernet

Wi-Fi

Ethernet

Łatwa konfiguracja

Szybkie i łatwe bezprzewodowe drukowanie bezpośrednio ze smartfonów i tabletów dzięki aplikacji Epson iPrint4

-

Gwarancja firmy Epson na 12 miesięcy lub do wydrukowania 50 000 stron

Niewielkie wymiary

Rozdzielczość skanowania 1200 dpi

-

-

Certyfikat ENERGY STARautor: Robert Kamiński