Nowe Technologie

Debiut ultrabooka Dell XPS 13 z wyświetlaczem Full HD

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2013 10:37
W 2012 roku Dell XPS 13 był jednym z najczęściej nagradzanych urządzeń z segmentu ultrabook, zdobywając aż 52 nagrody w 18 krajach. Obecnie Dell wprowadza jego nową odsłonę, którą cechuje wiele usprawnień, spośród których kluczową rolę odgrywa wyświetlacz HD.
Dell XPS 13
Dell XPS 13

Zmieniony ekran oferuje niemal dwukrotnie więcej pikseli niż dotychczas. Obraz jest ostrzejszy przy oglądaniu obrazów o wysokiej rozdzielczości i filmów 1080p, czytaniu e-booków czy przeglądaniu stron internetowych. Większa liczba pikseli oznacza również większą powierzchnię widocznego ekranu. Dzięki temu zmieścić się może na nim np. większa część arkusza kalkulacyjnego (jak widać na zdjęciach poniżej), a użytkownik ujrzy więcej szczegółów obrazu 
w wysokiej rozdzielczości w porównaniu ze zwykłym ekranem.

Poza ostrością obrazu, na uwagę zasługują kolory. To zasługa ekranu HD, który wyświetla 72 procent widzialnego zakresu barw, w porównaniu z 45 procentami w przypadku standardowych urządzeń. Full HD zapewnia również znacznie szersze kąty widzenia w porównaniu ze zwykłymi wyświetlaczami — 178 zamiast 80 stopni. Oznacza to, że jakość obrazu ekranu Full HD jest lepsza zarówno przy oglądaniu obrazu na wprost jak i pod dużym kątem. Ponadto nowy ekran jest nawet o 75% jaśniejszy niż typowy wyświetlacz – 350 w porównaniu do 200 nitów.

Jak Mak 

XPS 13 porównywany jest często z MacBook Pro 13, choć pod względem rozmiaru i wagi to MacBook Air 13 jest jego bliższym odpowiednikiem. XPS 13 jest jednak mniejszy niż MacBook Air 13. W obudowie formatu nieznacznie większego od modeli 11-calowych umieszczono ekran o przekątnej 13 cali. Wyświetlacz 1080p zapewnia o 44% więcej pikseli w porównaniu z obecnie oferowanym wyświetlaczem 900p.

XPS 13 posiada także szereg innych zalet, które podbiły serca użytkowników, tj. elegancki wygląd, niewielką grubość i wagę, podświetlaną klawiaturę, miękką w dotyku podpórkę na nadgarstki, bezramkowy wyświetlacz oraz oferujące wysokiej klasy dźwięk głośniki. Trzecia generacja procesorów i5 i i7 oraz zintegrowana karta graficzna HD 4000 zapewniają najwyższą wydajność.

Ultrabook w dalszym ciągu może pełnić funkcje biznesowe, takie jak ProSupport, usługi konfiguracji, znakowanie urządzeń, szyfrowanie danych BitLocker i inne. Osoby zarządzające IT, które chcą zautomatyzować proces instalacji systemu operacyjnego, mogą również wykorzystać pliki CAB XPS 13.autor: eRKa

Zobacz więcej na temat: dell notebook ultrabook