X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Nowe SSD Seagate

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2013 10:56
Seagate Technology przedstawił nowe portfolio pamięci flash, w skład którego wchodzą pierwszy konsumencki dysk Solid State (SSD) i nowa generacja korporacyjnych pamięci flash.
Seagate SSD
Seagate SSD

Seagate 600 SSD, Seagate600 Pro SSD i Seagate1200 SSD zapewniają ultraszybkość i wysoką integralność danych. Dopełnieniem portfolio jest nowy X8 Accelerator od Seagate, karta PCIe, stworzona w technologii Virident, wspierająca najważniejsze interfejsy, w tym SATA i SAS.

Seagate 600 SSD - wyższa wydajność z 6 Gb/s SATA

Seagate 600 SSD zapewnia szybsze uruchamianie i responsywność systemu oraz krótszy czas ładowania aplikacji. Użytkownicy laptopów mogą uruchomić system prawie cztery razy szybciej i załadować aplikacje dwukrotnie szybciej niż w przypadku standardowego dysku twardego, co znacznie skraca czas oczekiwania na dostęp do danych.
Szybki i łatwy w instalacji Seagate 600 SSD jest dostępny w wielu wysokościach, w tym – jako pierwszy w branży – w wysokości 5mm, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla większości ultracienkich rozwiązań, jak i standardowych laptopów. 2,5-calowy napęd oferuje do 480GB pojemności, interfejs 6Gb/s SATA i możliwość łatwego podłączenia.

Seagate 600 Pro SSD – wysoka wydajność, niski pobór energii z SATA 6Gb/s
Zoptymalizowany pod kątem serwerów Seagate 600 Pro SSD jest idealnym rozwiązaniem dla architektów systemów opartych na chmurze, centrów danych dużej skali, dostawców usług cloud i środowisk zwirtualizowanych. Pamięć 600 Pro SSD SATA klasy enterprise łączy w sobie wysoką wydajność przy niskim poborze mocy, zapewniając najlepszą w swojej klasie efektywność i wartość IOPS/Wat.

600 Pro SSD oferuje najwyższą w branży wartość IOPS/Wat przy jednoczesnej redukcji kosztów zasilania i chłodzenia korporacyjnych centrów danych i aplikacji w chmurze. Wykorzystując 2,8W mocy operacyjnej, napęd automatycznie dostosowuje zużycie energii do poziomów obciążenia I/O, używając mniej energii dla lżejszych obciążeń. Dysk zapewnia również integralność danych, zabezpiecza przed nieoczekiwanym odłączeniem zasilania i uszkodzeniem danych, gdy urządzenie jest wyłączone. 2,5-calowy Seagate 600 Pro SSD o maksymalnej pojemności 480GB jest wyposażony w interfejs 6Gb/s SATA i łatwo go podłączyć do  istniejącej infrastruktury SATA.

Seagate 1200 SSD - ultraszybkość, stała wydajność z 12GB/s SA

Seagate 1200 SSD jest przeznaczony dla wymagających rozwiązań pamięci masowych i serwerowych o wysokiej intensywności operacji zapisu, takich jak wysokowydajne obliczenia i eksploracja danych. Zbudowany z myślą o ultraszybkim dostępie do danych, dysk wykorzystuje algorytmy optymalizujące dostęp do często używanych informacji poprzez priorytety w operacjach odczytu i zapisu. Efektem jest poprawa wydajności, która pozwala zredukować lukę pomiędzy szybkością procesora i dostępu do danych.

  • Dysk zawiera podwójny port, 12GB/s SAS zapewniający 100 procent wyższą szybkość interfejsu w stosunku do poprzednich generacji, oferując jednocześnie najwyższy poziom niezawodności i skalowalności. Napęd jest również wstecznie kompatybilny z  6Gb/s SAS.
  • Dysk 1200 SSD bazuje na wieloletnim doświadczeniu Seagate w produkcji pamięci klasy korporacyjnej. Napęd zabezpiecza przed nieoczekiwanym odłączeniem zasilania i uszkodzeniem danych, gdy urządzenie jest wyłączone. Seagate 1200 SSD jest dostępny w pojemności do 800 GB i występuje w dwóch wersjach: 1,8 lub 2,5-cala.

Seagate X8 Accelerator

Seagate X8 Accelerator, stworzony w technologii Virident, łączy wydajność kości pamięci  i pojemność pamięci masowej z niezawodnością i gwarancją integralności danych w pojedynczej karcie PCIe. Zapewniając maksymalnie 1.1 mln IOPS,  X8 Accelerator zwiększa wydajność serwera nawet dwukrotnie w stosunku do najbliższego konkurenta, zbliżając się do wydajności DRAM.


Oferując najwyższą w branży pojemność (do 2,2 TB) w najmniejszej obudowie (½ długości x ½ wysokości), karta PCIe mieści się w każdym serwerze. Interfejs PCI Express x8 2-generacji zapewnia najwyższą wydajność w zastosowaniach bazodanowych i wirtualizacji, takich jak Microsoft © SQL Server, Oracle Enterprise Server, MySQL i VMware.autor: Mariola Czapkiewicz

Zobacz więcej na temat: pamięć masowa seagate ssd

Czytaj także

Nowa pamięć masowa Seagate

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 08:06
Seagate Technology (NASDAQ: STX) przedstawił nową pamięć masową Video 3.5 HDD - pierwszy w branży 4 TB, 3,5-calowy dysk twardy, zaprojektowany specjalnie do użytku w urządzeniach wideo, takich jak rejestratory cyfrowe (DVR), set-top box (STB) oraz systemy nadzoru.
rozwiń zwiń