Nowe Technologie

Nowy producent dysków hybrydowych

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2013 10:50
Western Digital oraz SanDisk poinformowały, że obie spółki współpracują w celu wprowadzenia na rynek hybrydowych urządzeń do przechowywania danych, które połączą w sobie najlepszą w swojej klasie technologię pamięci flash od SanDisk z najlepszą technologią dysków twardych od WD.
WD Ultra Slim Black
WD Ultra Slim Black

SanDisk dostarcza urządzenie SanDisk iSSD do dysku SSHD WD Black - najcieńszej na świecie 2,5-calowej pamięci, która wykorzystuje zarówno zastrzeżoną przez WD technologię hybrydową, jak i standard SATA IO. SanDisk iSSD oferuje idealną równowagę pomiędzy wydajnością, niskim poborem energii, kosztem zakupu, niezawodnością i kompaktową obudową w dysku SSHD, który z kolei daje wystarczającą przestrzeń do zaspokojenia apetytu na treści cyfrowe dzisiejszych użytkowników, jak i szybkość pamięci flash, przepustowość i szybkość reakcji – a wszystko to w ultra cienkiej obudowie.

“Cieszę się, że SanDisk może współpracować z WD nad tym nowym fascynującym produktem. WD Black SSHD to kombinacja wyjątkowych cech dysków twardych – jak np. pojemność - i małych rozmiarów i wydajności, które dają rozwiązania pamięci flash. Produkt ten mógł powstać dzięki połączeniu niezrównanego doświadczenia firmy SanDisk w dziedzinie pamięci flash z know-how firmy WD w obszarze dysków twardych” - powiedział Kevin Conley, wiceprezes działu pamięci masowych SanDisk

WD Black Solid State Hybrid Drives (SSHD)

WD Black SSHD wykorzystuje technologię hybrydową WD, która łączy inteligentną technologię pamięci flash firmy SanDisk z dużą pojemością dysków twardych WD. Ta rewelacyjna kombinacja znacznie poprawia pracę z komputerem, umożliwiając skorzystanie zarówno z dużej pojemność, jak i wyższej wydajności niż w przypadku tradycyjnych dysków twardych, włącznie ze zwiększeniem prędkości i szybkości uruchamiania aplikacji.

Wielkość podzespołu to kluczowy problem dla producentów komputerów, którzy chcą projektować cieńsze produkty –  dyski SSHD WD Black zostały stworzone, aby stworzyć warunki do integracji z najcieńszymi na rynku notebookami. WD Black 5 mm oferują pojemność 500 GB,  wykorzystując prawie 50 % mniej objętości niż obecny standard dysków twardych (wynoszący średnio 9.5mm). Niskoprofilowy dysk SSHD jest dopełnieniem małych rozmiarów iSSD firmy SanDisk, który jest zbudowany przy wykorzystaniu 19 nm procesu technologicznego – najbardziej zaawansowanego na świecie procesu produkcji półprzewodników. autor: Informacja prasowa

Czytaj także

Najcieńsze dyski hybrydowe

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 11:36
Western Digital wprowadził do sprzedaży pierwsze 2.5-calowe, 5 mm dyski twarde a także dyski hybrydowe (SSHD). Dzięki dostępności modeli o pojemności 500 GB oraz urządzeń charakteryzujących się najwyższą wydajnością (za sprawą hybrydowej technologii SSD), linia tych produktów pomoże projektantom systemów uniknąć kompromisów, przed jakimi często stają przy wyborze pomiędzy pojemnością, rozmiarem fizycznym i wydajnością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

WD MY PASSPORT ULTRA - przenośny dysk z ochroną

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 17:12
WD®, marka firmy Western Digital, zaprezentowała dziś nową rodzinę przenośnych dysków twardych My Passport® Ultra™.
rozwiń zwiń