X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Nowe serwery HP

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 08:29
Dzisiejsze wielkie centra przetwarzania danych zbliżają się do punktu, gdzie dalszy rozwój będzie ograniczony ze względu na niską efektywność ekonomiczną tradycyjnej infrastruktury. HP zaprezentował system HP Moonshot, który zużywa nawet o 89% mniej energii, zajmuje o 80% mniej miejsca i jest ponad 77% tańszy od tradycyjnych serwerów.
Serwer HP
Serwer HP

Dzisiejsze wielkie centra przetwarzania danych zbliżają się do punktu, gdzie dalszy rozwój będzie ograniczony ze względu na niską efektywność ekonomiczną tradycyjnej infrastruktury. HP zaprezentował system HP Moonshot, który zużywa nawet o 89% mniej energii, zajmuje o 80% mniej miejsca i jest ponad 77% tańszy od tradycyjnych serwerów.

System HP Moonshot, opracowany z wykorzystaniem największych w branży zasobów własności intelektualnej HP w dziedzinie serwerów oraz efektów 10 lat badań prowadzonych przez HP Labs, centralny ośrodek badawczy firmy, stanowi znaczny postęp pod względem zużycia energii, zajmowanej przestrzeni, kosztów i prostoty.

Energooszczędny system dla centrów przetwarzania danych

Nowy system HP Moonshot to serwer drugiej generacji zaprojektowany w ramach Projektu HP Moonshot. Ta nowa klasa serwerów została opracowana w celu przezwyciężenia trudności związanych z obsługą środowisk społecznościowych, przetwarzaniem w chmurze i dużymi zbiorami danych. Serwery HP Moonshot są zbudowane z układów scalonych często wykorzystywanych w smartfonach i tabletach, co zmniejsza zużycie energii, zwiększa gęstość upakowania oraz znacznie obniża koszty.

  • System HP Moonshot składa się z obudowy HP Moonshot 1500 oraz serwerów HP ProLiant Moonshot zoptymalizowanych pod kątem konkretnych zastosowań. Serwery te są wyposażone w procesory różnych partnerów HP, w zależności od obciążenia.

Dzięki możliwości zainstalowania nawet 1800 serwerów w jednej szafie rack, serwery HP Moonshot zajmują osiem razy mniej miejsca niż tradycyjne serwery. Rozwiązuje to problem braku przestrzeni w centrum przetwarzania danych(3). Każda obudowa ma tradycyjne komponenty wspólne, takie jak elementy konstrukcyjne, technologia zarządzania HP Integrated Lights-Out (iLo), zasilanie i wentylatory. Upraszczają one system oraz przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii i zajmowanej przestrzeni.

Pierwszy serwer HP ProLiant Moonshot jest dostępny z procesorem Intel® Atom S1200 i obsługuje obciążenia związane z hostingiem stron internetowych. Serwer HP Moonshot 1500, w obudowie 4,3 U, jest wyposażony w 45 serwerów zgodnych ze standardem Intela, przełącznik sieciowy i elementy pomocnicze.

Rosnąca sieć najlepszych w branży partnerów w dziedzinie technologii

HP zaprezentował plany dotyczące dalszego rozwoju serwerów HP ProLiant Moonshot zoptymalizowanych pod kątem obciążenia, które będą wykorzystywać procesory wielu różnych partnerów HP, takich jak AMD, AppliedMicro, Calxeda, Intel i Texas Instruments Incorporated.

Nowe serwery HP ProLiant Moonshot, które zostaną wprowadzone na rynek w drugiej połowie 2013 r., będą obsługiwać rozwijające się środowiska sieciowe, środowiska chmur obliczeniowych i przetwarzania w skali masowej oraz środowiska analityczne i telekomunikacyjne. Serwery produkowane w przyszłości będzie można natomiast wykorzystać do takich zastosowań jak przetwarzanie dużych zbiorów danych, obliczenia o dużej wydajności, gry, usługi finansowe, genomika, rozpoznawanie twarzy i analiza wideo.

Nowe usługi doradztwa w erze obliczeń o wielkiej skali

HP zainicjował rozszerzony program partnerski i nowe usługi, które przyspieszą wprowadzanie innowacji w tej nowej klasie serwerów. Są to:

  • HP Pathfinder Innovation Ecosystem — środowisko obejmujące prawie 25 producentów urządzeń komputerowych, projektantów systemów operacyjnych i niezależnych producentów oprogramowania zaangażowanych w szybkie opracowanie nowych serwerów do obsługi różnych obciążeń.
  • HP Moonshot Concierge Services — usługi pomocy technicznej i doradztwa działów HP Discovery autor: Informacja prasowa HP

Zobacz więcej na temat: centra danych hp serwer