Nowe Technologie

8-calowy tablet Acer z Windows 8

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 08:28
Tablet Acer Iconia W3 to pierwszy w branży, w pełni wyposażony tablet o przekątnej 8,1 cala pracujący pod kontrolą systemu Windows 8. Bez żadnej dopłaty Acer Iconia W3 jest oferowany wraz z preinstalowanym pakietem Microsoft Office Home & Student 2013, o wartości 139 euro, co dodatkowo umacnia tablet na pozycji idealnego urządzenia przenośnego.
Acer Iconia W3
Acer Iconia W3

Podczas projektowania tabletu Iconia W3 starannie uwzględniono ergonomię. Dlatego, urządzenie jest na tyle kompaktowe, że pozwala na wygodne trzymanie jedną ręką podczas czytania i przeglądania stron WWW, chociaż jego ekran jest na tyle duży, że umożliwia efektywną pracę i wspaniałą rozrywkę. W rezultacie, tablet idealnie zaspokaja potrzeby ludzi biznesu, studentów oraz rodzin, korzystających podczas pracy lub nauki z programów, takich jak Word Excel, PowerPoint, czy OneNote.

Pakiet Office oraz konstrukcja zapewniająca produktywność

Nowy tablet Iconia W3 jest dostarczany z preinstalowanym pakietem Microsoft Office Home & Student 2013, dzięki czemu konsumenci mogą go od razu używać do nauki oraz pracy. Pakiet Microsoft Office Home & Student Edition o wartości 139 euro zawiera programy Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote, przez co zapewnia dostęp do najpotrzebniejszych aplikacji.

  • Ze względu na swoja konstrukcję tablet Iconia W3 jest niezwykle użyteczny i zapewnia produktywność na wiele różnych sposobów. To cienkie i zgrabne urządzenie można zawsze nosić przy sobie, ponieważ waży zaledwie 540 gramów i ma tylko 11,35 mm grubości. Ponadto, współpracuje z opcjonalną, pełnowymiarową klawiaturą Bluetooth, która pełni funkcję podstawki utrzymującej tablet w pionie zapewniając komfort pisania oraz umożliwia włożenie tabletu na płasko w celu zabezpieczenia ekranu podczas przenoszenia. Dzięki wielkości porównywalnej z klawiaturami stosowanymi w 13,3-calowych notebookach, klawiatura ta jest wygodna w użytkowaniu oraz znacznie ułatwia pracę z dokumentami i prezentacjami.  Z myślą o dalszym zwiększeniu produktywności, tablet Acer Iconia W3 jest wyposażony w wirtualną klawiaturę o wielkości idealnej do pisania kciukami, metody powszechnie stosowanej przez mobilnych użytkowników podczas korzystania z komunikatorów i platform społecznościowych.

Urządzenie z systemem Windows 8 pozwala na korzystanie z wydajności komputera PC w każdym miejscu

Tablet Acer Iconia W3 jest wyposażony w system Windows 8, dlatego umożliwia synchronizowanie plików, zdjęć oraz informacji kontaktowych z innymi urządzeniami pracującymi pod kontrolą tego systemu. Dzięki temu, w czasie podróży można pracować nad dokumentami, a następnie z innego urządzenia uzyskać łatwy dostęp do najnowszej wersji plików.  Ponadto, tablet Acer Iconia W3 pracuje pod kontrolą pełnej wersji systemu Windows 8, przez co jest kompatybilny ze programami tworzonymi na starsze wersje systemu Windows, przeznaczone dla komputerów z procesorami z rodziny x86. Konsumenci mogą dostosowywać system Windows 8 do indywidualnych potrzeb korzystając z funkcji kafelków (Live Tiles), która bezpośrednio na ekranie startowym wyświetla najnowsze wiadomości, prognozę pogody, a także informacje o innych wydarzeniach interesujących użytkownika.

Wydajność gwarantująca produktywność i rozrywkę w czasie podróży

Sercem nowego tabletu jest zoptymalizowany pod kątem urządzeń przenośnych procesor Intel Atom Z2760, który zapewnia płynną pracę aplikacji, także podczas przeglądania stron WWW oraz odtwarzania multimediów. Ponadto, tablet Acer Iconia W3 może pracować bez zasilania sieciowego nawet przez 8 godzin(2), co pozwala na efektywną pracę w szkole, podczas podróży, czy po prostu utrzymywanie kontaktów przez cały dzień. Funkcja Connected Standby pomaga w wydłużeniu czasu pracy bateryjnej, ponieważ wyłącza wyświetlacz, podczas gdy urządzenie pozostaje włączone i wykonuje zdania w tle. W celu zapewnienia łączności z sieciami Wi-Fi oraz punktami dostępowymi, tablet Acer Iconia W3 jest wyposażony w łącze 802.11b/g/n.

  • 8,1-calowy ekran z podświetleniem LED zapewnia podczas odtwarzania filmów 720p realistyczny obraz o bogatych szczegółach i dużej jasności. Rozdzielczość 1280 x 800 gwarantuje ostry i wyraźny obraz, zarówno w przypadku zdjęć i multimediów, jak i tekstów i grafiki.  Tablet jest wyposażony w dwie kamery 2 MP, umieszczone z tyłu oraz nad wyświetlaczem, umożliwiające fotografowanie i filmowanie na potrzeby sieci społecznościowych, czy uczestniczenie w wideokonferencjach.

Tablet Iconia W3 został zaprojektowany z myślą o szybkim udostępnianiu treści oraz przesyłaniu danych między urządzeniami w celu zapewnienia pełnej produktywności, porównywalnej z komputerem PC. Jest wyposażony w port micro-HDMI ułatwiający wyświetlanie prezentacji, zdjęć oraz filmów na telewizorze lub zewnętrznym monitorze. Złącze micro-USB pozwala na łatwe przesyłanie danych oraz podłączanie urządzeń, takich jak smartfony, odtwarzacze MP3, dyski USB, czy mysz.  Nowy tablet jest oferowany w wersjach z pamięcią wewnętrzną o pojemności 32 GB(3) lub 64 GB(3), którą można zwiększyć o 32 GB(3) instalując kartę microSD ułatwiającą przenoszenie zdjęć i filmów między urządzeniami.

Dostępne modele

  • Iconia W3-810 - Intel® Atom™Z2760, 8" WXGA Multi-Touch LCD, 2GB RAM, eMMC 32GB, kamera Acer Crystal Eye Full HD, Windows 8 32-bit, cena 1 349 zł
  • Iconia W3-810 - Intel® Atom™Z2760, 8" WXGA Multi-Touch LCD, 2GB RAM, eMMC 64GB, kamera Acer Crystal Eye Full HD, Windows 8 32-bit, cena 1 549 zł

 autor: Informacja prasowa firmy Acer

Czytaj także

Toshiba Portégé Z10t

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2013 03:09
To pracujący pod kontrolą Windows 8 Pro ultrabook, w którym użytkownik może jednym ruchem odpiąć klawiaturę - przekształcając sprzęt w tablet, pozwalający także na wykorzystywanie pisma odręcznego.
rozwiń zwiń