Nowe Technologie

Canon EOS 70D

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 09:23
Aparat jest udanym połączeniem nowej technologii obrazowania z rozbudowaną funkcjonalnością bezprzewodową. EOS 70D został wyposażony w nową matrycę CMOS 20,2 MP APS-C, zaprojektowaną i wyprodukowaną przez firmę Canon.
Canon EOS 70D
Canon EOS 70D

Jest pierwszą na świecie cyfrową lustrzanką posiadającą przełomową technologię Dual Pixel CMOS AF, która zapewnia płynny i dokładny autofocus (AF) podczas filmowania i szybki AF w czasie fotografowania w trybie Live View. W połączeniu z 14-bitowym procesorem DIGIC 5+ i 19-punktowym, krzyżowym w każdym punkcie systemem AF, EOS 70D rejestruje w pełnej rozdzielczości zdjęcia z prędkością 7 klatek na sekundę, co pozwala na zapisanie maksymalnie 65 plików JPEG oraz 16 zdjęć w formacie RAW podczas jednej serii. Ponadto, natywny zakres czułości od 100 do 12800 ISO pozwala na fotografowanie w słabym oświetleniu z użyciem krótszych czasów, przy zachowaniu wysokiej jakość obrazu.

  • Nowa technologia Canon Dual Pixel CMOS AF umożliwia błyskawiczne ustawienie AF w czasie fotografowania w trybie Live View i płynne, dokładne ostrzenie podczas filmowania. Umożliwia ona utrzymanie ruchomych obiektów w ostrości i stworzenie profesjonalnie wyglądających efektów prowadzenia ostrości w filmie Full HD. Nowa technologia wykorzystuje zaawansowaną architekturę matrycy CMOS, gdzie w obrębie każdego piksela umieszczono dwie fotodiody. Obydwie mogą pracować niezależnie w celu ustawienia ostrości lub razem, żeby przez cały czas rejestrować obraz w najwyższej jakości.
  • Zaawansowany system AF do zdjęć zawiera 19 punktów krzyżowych rozmieszczonych szeroko na całej klatce, zapewniając szybki i dokładny AF – idealny do śledzenia ruchomych obiektów w fotografii sportowej lub dzikiej przyrody. System AF można skonfigurować, co pozwala dopasować się do fotografowanego obiektu. Punkty można ustawić indywidualnie, razem w małych grupach lub jako szeroką aktywną strefę przy bardziej nieprzewidywalnych sytuacjach. Dedykowany przycisk wyboru strefy AF jest wygodnie położony obok spustu migawki i pozwala na szybkie zmiany bez odrywania oka od celownika optycznego.

Zaawansowana konstrukcja

Aparat EOS 70D to zaawansowana technologia umieszczona w korpusie pozwalającym na wygodną i szybką obsługę. Inteligentny celownik optyczny z 98-procentowym pokryciem i 0,95x powiększeniem pozwala na komfortowe kadrowanie i wizualizację ustawień poprzez elektroniczną nakładkę. Wygodnie rozmieszczona kontrola zapewnia szybki dostęp do najczęściej używanych ustawień, takich jak ISO, AF i pomiar światła. Tak więc użytkownicy mogą szybko zmieniać ustawienia i koncentrować się na wykonywaniu zdjęcia.

Odchylany ekran dotykowy LCD Clear View II o rozmiarze 7,7cm (3”) i rozdzielczości 1040 tys. punktów jest idealny do filmowania lub komponowania zdjęć z zastosowaniem nietypowych, kreatywnych ujęć. Ekran jest pojemnościowy i wspiera technologię gestów – perfekcyjne rozwiązanie do poruszania się po menu, zmiany ustawień lub przeglądania zdjęć.

Łączność umożliwiająca łatwe sterowanie i szybkie udostępnianie

EOS 70D jest najnowszym modelem Canon z wbudowaną transmisją Wi-Fi, dającą swobodę w bezprzewodowym sterowaniu aparatem oraz udostępnianiu zdjęć. Używając Wi-Fi użytkownik może podłączyć się do aplikacji EOS Remote i sterować większością ustawień takich jak ISO, ekspozycja, ostrość i wyzwolenie migawki. Istnieje również możliwość zdalnej pracy w trybie Live View oraz podglądu i oceny zdjęć.

Aparat EOS 70D posiada wiele kreatywnych trybów, które umożliwiają łatwe tworzenie wyjątkowych obrazów. Wbudowany HDR ułatwia fotografowanie w trudnych, bardzo kontrastowych sytuacjach - łączy trzy ekspozycje w jedną, rejestrując więcej szczegółów zarówno w światłach jak i w cieniach. W trybie wielokrotnej ekspozycji, fotografowie mogą połączyć do dziewięciu obrazów w jeden lub użyć jednego z wielu kreatywnych filtrów, szybko zmieniając styl i wygląd swoich zdjęć. Możliwe jest też eksperymentowanie z błyskiem bezprzewodowym, dzięki wbudowanemu transmiterowi, który pozwala sterować wieloma lampami Canon Speedlite EX.

Filmy Full HD

W rozdzielczości Full HD (1920 x 1080p) można wybrać różną ilość klatek na sekundę (30, 25 i 24 klatek/s lub 60 i 50 klatek/s w 720p) oraz różne opcje kompresji z myślą o postprodukcji i udostępnianiu. Dzięki nowej technologii Dual Pixel CMOS AF można śledzić ruchome obiekty lub nawet zmienić kompozycję, mając pewność, że ostrość będzie utrzymana. Ponadto użytkownik poprzez naciśnięcie ekranu dotykowego może wybrać ostrość na obszarze ponad 80 procent całego kadru.

Użytkownicy mogą cieszyć się dźwiękiem stereo, używając wbudowanego mikrofonu lub zwiększyć jego jakość stosując mikrofon zewnętrzny. Z kolei pełna kontrola nad ustawieniami, takimi jak ISO i przysłona daje większą swobodę i pozwala rozwijać umiejętności.

EOS 70D

  • 20,2 megapikselowa matryca CMOS APS-C i DIGIC 5+
  • 19 punktowy system AF typu krzyżowego i 7 klatek/s
  • Dual Pixel CMOS AF
  • Szybkie udostępnianie i zdalne sterowanie poprzez Wi-Fi
  • ISO 12800 (H:25600)
  • Odchylany ekran dotykowy LCD 7,7cm ClearView II
  • Inteligentny celownik
  • Filmy Full HDautor: Informacja prasowa Canon

Zobacz więcej na temat: aparaty cyfrowe canon EOS 70D

Czytaj także

Mały DSLR Canona

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 10:41
Canon pokazał dwa nowe aparaty z linii lustrzanek cyfrowych DSLR - EOS 700D i EOS 100D. Aparaty zapewniają wysoką rozdzielczość 18 megapikseli (MP) oraz prostą obsługę z wykorzystaniem ekranu dotykowego.
rozwiń zwiń