X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Mini z Androidem (Linuxem)

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 12:05
Na rynek wchodzi minikomputer Geniatech Mygica ATV 310B z systemem operacyjnym XBMC-Linux. XBMC to dotychczas najpopularniejsze oprogramowanie dla komputerów PC, wykorzystywanych w roli Home Theather.
Geniatech Mygica ATV 310B
Geniatech Mygica ATV 310B

Oryginalnie model ATV310B ma zainstalowany system operacyjny Android z szeregiem aplikacji rozszerzających możliwości odtwarzacza, w tym zapewniających dostęp do prowadzenia wideokonferencji przez Skype, przeglądania Internetu, dostępu do portali społecznościowych, np. Facebook i wiele innych. Umożliwia pobieranie i instalację aplikacji ze sklepu Play. Jednak najistotniejszą funkcją ATV310B jest możliwość rezygnacji z oprogramowania Androida i instalacja systemu XBMC-Linux.

ATV310B umożliwia instalację XBMC na dystrybucji Linuxa. Wówczas pozbywamy się Androida z platformy i zapewniamy dostęp do najnowocześniejszego oprogramowania multimedialnego. XBMC zmienia ATV310B w doskonały odtwarzacz audio, wideo oraz mediów internetowych. Platforma ta ciągle zyskuje na popularności i jest cały czas rozwijana.

  • ATV 310B posiada wyjście HDMI w rozdzielczości do 1080p 60Hz, wyjście kompozytowe i audio stereo, wyjście cyfrowe optyczne Toslink oraz złącze Ethernet, dwa porty USB, slot na karty pamięci SD, a także możliwość połączenia WiFi. ATV310B jest wyposażony w procesor ARM Cortex A9 oraz grafikę opartą na Mali 400. ATV310B − dzięki cyfrowemu wyjściu S/PDIF − obsługuje audio wysokiej jakości. Posiada również standardowe wyjście analogowe RCA L/R oraz wbudowaną obsługę dźwięku poprzez HDMI.
  • W minikomputerze Geniatech Mygica ATV 310B z oprogramowaniem XBMC-Linux zyskujemy potężne źródło do obsługi multimediów, wizualizacji i automatycznego pobierania okładek do filmów i muzyki zgromadzonych na nośnikach lokalnych lub sieciowych, a także możliwość korzystania z szeregu wtyczek XBMC – dodatkowego oprogramowania, usług sieciowych telewizji, płatnych i darmowych serwisów VOD, radia internetowego i gier. XBMC na Linuksie pracuje swobodnie i płynnie, bez niepotrzebnych spowalniających procesów w tle, udostępnia również możliwość przeglądania stron internetowych.
  • Wtyczki programów XBMC aktualizują się na bieżąco po podłączeniu urządzenia do sieci internetowej. Wśród aplikacji, które można instalować na XBMC, znajdują się różne dodatki „telewizyjne”, w tym program TV, gry, usługi telewizyjne i radiowe, a także dziesiątki innych udogodnień znanych fanom tego oprogramowania. W sieci dostępna jest imponująca liczba wtyczek pozwalających na pełną personalizację playera – od jego wyglądu po listę darmowych kanałów radia i telewizji internetowej. Kanały IPTV, dostępne w ogromnej liczbie, są niewątpliwie przyszłością domowej rozrywki i już dziś dostępne są dla każdego z odtwarzacza ATV310B z XBMC. Jako wtyczki dostępne są m.in. Ipla, TVN Player, sport.pl i wiele innych.
  • Dostęp do sieci ATV310B może realizować na dwa sposoby: poprzez WiFi lub złącze Ethernet. Dzięki temu możliwe jest przeglądanie stron internetowych, ale również pobieranie i przeglądanie zasobów sieci lokalnej, takich jak filmy, muzyka, zdjęcia. Wspierane jest oprogramowanie Adobe Flash oraz HTML 5.0, co zapewnia bezproblemowe i pełne przeglądanie kontentu internetowego. Dzięki wyjściu HDMI możliwa jest transmisja danych wizyjnych w najwyższej rozdzielczości. ATV310B posiada dodatkowo wyjścia komponent i kompozyt, umożliwiając połączenia z różnymi rodzajami odbiorników. ATV310B zmienia każdy telewizor w prawdziwy Smart TV. Odtwarza wszystkie popularne formaty audio i video, m.in. MPEG1/2/4, H.164, VC-1, WMV, AVI, MKV, MOV, MP3, WAV, WMA, FLAC. Obsługuje dyski twarde USB, pendrive’y, oraz karty SD/SDHC. Sterowany jest dołączonym do zestawu pilotem, jednak istnieje możliwość dokupienia bardziej zaawansowanych urządzeń sterujących, a konkretnie klawiatur KR-100 i KR-300.

Atrakcyjnym rozwiązaniem jest możliwość sterowania ATV310B poprzez sieć lokalną z tabletu lub telefonu z systemem operacyjnym Android − istnieje kilkadziesiąt gotowych opcji oprogramowania do sterowania systemu XBMC, które można pobrać z Google Play. Zyskujemy wówczas wszechstronny i swobodny dostęp do zapisanych plików muzycznych, filmowych czy fotograficznych. Możemy też swobodnie i łatwo znaleźć oraz odtworzyć interesujący nas plik.

 

  • Cena detaliczna MyGica Enjoy TV ATV310B wynosi 389,00 zł. Produkt jest objęty 24-miesięczną gwarancją dla użytkowników domowych oraz 12-miesięczną dla firm.autor: Mariola Cz.