Nowe Technologie

Najszybszy dysk na świecie

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 11:45
Seagate poinformował o wprowadzeniu na rynek najszybszego dysku na świecie – Seagate Enterprise Turbo SSHD. Pierwszy w branży enterprisowy dysk hybrydowy (SSHD) łączy pojemność tradycyjnego dysku twardego z pamięcią flash, zapewniającą doskonałą wydajność dla kluczowych danych.
Seagate Enterprise Turbo SSHD
Seagate Enterprise Turbo SSHD

Ustanawiając nowy standard wydajności, Enterprise Turbo SSHD zapewnia nawet trzykrotny wzrost wydajności w losowym dostępie w stosunku do dysków 15K-RPM i oferuje maksymalnie 600 GB pojemności. Poprzez połączenie atutów dysków SSD i pamięci magnetycznych, Turbo zapewnia poprawę wydajności, łącząc szybkość SSD z pojemnością HDD.

IBM korzysta z technologii Seagate SSHD

Przez ostatni rok Seagate i IBM pracowały nad rozwojem prototypu SSHD klasy enterprise. Po miesiącach testów w laboratoriach Seagate i IBM, pierwszy dysk hybrydowy klasy enterprise jest oferowany jako opcja dla serwerów IBM serii x.

Wydajność

Na podstawie wstępnych wyników za pomocą standardowych narzędzi analizy porównawczej systemów, 10K-RPM wersja Enterprise SSHD oferuje ponad 2x wyższy IOPS niż standardowy dysk 600 GB 10K-RPM. Efekt końcowy to znacznie usprawniona i efektywna kosztowo wydajność serwerów dla aplikacji o znaczeniu krytycznym, takich jak big data analytics, infrastruktura wirtualnych desktopów, bazy danych i przetwarzanie transakcji.

Enterprise Turbo SSHD umożliwia tańsze konfiguracje serwerów i pamięci, co czyni je szczególnie atrakcyjnymi dla OEM i konstruktorów systemów, którzy potrzebują najwyższej, skalowalnej wydajności w atrakcyjnej cenie. Dysk zapewnia również do 3x wyższą wydajność w porównaniu z obecnymi dyskami HDD dla zastosowań krytycznych, w cenie porównywalnej z HDD. Jako wyjątkowo wydajna i ekonomiczna pamięć, dysk zapewnia znacznie ulepszone wskaźniki $/IOPS.

Dysk optymalizuje poziom pamięci cache w operacjach I/O, dzięki czemu eliminuje luki wydajności i wąskie gardła występujące w wielopoziomowych systemach. Oferuje również funkcjonalność samoszyfrowania dla zapewnienia bezpieczeństwa danych.

Kluczowe cechy Seagate Enterprise Turbo SSHD

  • Najszybszy na świecie dysk twardy klasy enterprise – ultraszybkość oferująca do 3x wyższą wydajność w dostępie losowym w stosunku do standardowych dysków 15K-RPM.
  • Pierwszy w branży SSHD klasy enterprise – zapewnia wydajność na poziomie SSD dla najczęściej używanych danych
  • Wyjątkowa pojemność – oferuje do 600 GB pojemności, co czyni go najbardziej pojemnym dyskiem o wydajności klasy enterprise
  • Rozsądna cena –3x wyższa wydajność w stosunku do dostępnych dysków HDD dla zastosowań krytycznych, w cenie porównywalnej do HDD
  • Niezawodność – zapewnia trwałość i niezawodność klasy enterprise

 autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Najcieńszy dysk twardy na rynku

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 08:38
Seagate wprowadził na rynek dysk Ultrathin HDD. 5-milimetrowy Ultrathin HDD to najcieńszy dysk twardy dostępny na rynku, zaprojektowany dla ultracienkich, lekkich urządzeń przenośnych i tabletów. Pamięć zapewnia wysoką pojemność przy atrakcyjnej cenie.
rozwiń zwiń