X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Najszybszy dysk na świecie

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 11:45
Seagate poinformował o wprowadzeniu na rynek najszybszego dysku na świecie – Seagate Enterprise Turbo SSHD. Pierwszy w branży enterprisowy dysk hybrydowy (SSHD) łączy pojemność tradycyjnego dysku twardego z pamięcią flash, zapewniającą doskonałą wydajność dla kluczowych danych.
Seagate Enterprise Turbo SSHD
Seagate Enterprise Turbo SSHD

Ustanawiając nowy standard wydajności, Enterprise Turbo SSHD zapewnia nawet trzykrotny wzrost wydajności w losowym dostępie w stosunku do dysków 15K-RPM i oferuje maksymalnie 600 GB pojemności. Poprzez połączenie atutów dysków SSD i pamięci magnetycznych, Turbo zapewnia poprawę wydajności, łącząc szybkość SSD z pojemnością HDD.

IBM korzysta z technologii Seagate SSHD

Przez ostatni rok Seagate i IBM pracowały nad rozwojem prototypu SSHD klasy enterprise. Po miesiącach testów w laboratoriach Seagate i IBM, pierwszy dysk hybrydowy klasy enterprise jest oferowany jako opcja dla serwerów IBM serii x.

Wydajność

Na podstawie wstępnych wyników za pomocą standardowych narzędzi analizy porównawczej systemów, 10K-RPM wersja Enterprise SSHD oferuje ponad 2x wyższy IOPS niż standardowy dysk 600 GB 10K-RPM. Efekt końcowy to znacznie usprawniona i efektywna kosztowo wydajność serwerów dla aplikacji o znaczeniu krytycznym, takich jak big data analytics, infrastruktura wirtualnych desktopów, bazy danych i przetwarzanie transakcji.

Enterprise Turbo SSHD umożliwia tańsze konfiguracje serwerów i pamięci, co czyni je szczególnie atrakcyjnymi dla OEM i konstruktorów systemów, którzy potrzebują najwyższej, skalowalnej wydajności w atrakcyjnej cenie. Dysk zapewnia również do 3x wyższą wydajność w porównaniu z obecnymi dyskami HDD dla zastosowań krytycznych, w cenie porównywalnej z HDD. Jako wyjątkowo wydajna i ekonomiczna pamięć, dysk zapewnia znacznie ulepszone wskaźniki $/IOPS.

Dysk optymalizuje poziom pamięci cache w operacjach I/O, dzięki czemu eliminuje luki wydajności i wąskie gardła występujące w wielopoziomowych systemach. Oferuje również funkcjonalność samoszyfrowania dla zapewnienia bezpieczeństwa danych.

Kluczowe cechy Seagate Enterprise Turbo SSHD

  • Najszybszy na świecie dysk twardy klasy enterprise – ultraszybkość oferująca do 3x wyższą wydajność w dostępie losowym w stosunku do standardowych dysków 15K-RPM.
  • Pierwszy w branży SSHD klasy enterprise – zapewnia wydajność na poziomie SSD dla najczęściej używanych danych
  • Wyjątkowa pojemność – oferuje do 600 GB pojemności, co czyni go najbardziej pojemnym dyskiem o wydajności klasy enterprise
  • Rozsądna cena –3x wyższa wydajność w stosunku do dostępnych dysków HDD dla zastosowań krytycznych, w cenie porównywalnej do HDD
  • Niezawodność – zapewnia trwałość i niezawodność klasy enterprise

 autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Najcieńszy dysk twardy na rynku

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 08:38
Seagate wprowadził na rynek dysk Ultrathin HDD. 5-milimetrowy Ultrathin HDD to najcieńszy dysk twardy dostępny na rynku, zaprojektowany dla ultracienkich, lekkich urządzeń przenośnych i tabletów. Pamięć zapewnia wysoką pojemność przy atrakcyjnej cenie.
rozwiń zwiń