Nowe Technologie

Nowe mobilne skanery Avision

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2013 14:59
W odróżnieniu od wcześniejszych modeli serii MiWand, najnowsze skanery Avision MiWand 2L PRO oraz MiWand 2 Wi-Fi PRO wyposażono w nowe źródło zasilania - zamiast zwykłych baterii zastosowano akumulator litowo-jonowy. Pozwoliło to na zwiększenie wydajności skanera, który na jednym ładowaniu akumulatora jest w stanie przetworzyć do 400 stron A4.
Avision MiWand 2L PRO
Avision MiWand 2L PROFoto: materiały promocyjne

MiWand 2L PRO oferuje skanowanie w rozdzielczościach: 300, 600 oraz 900 dpi (MiWand 2 Wi-Fi PRO obsługuje również rozdzielczość 1200 dpi). Ustawiając ten parametr na poziomie 300 dpi prędkość przetwarzania jednej strony w kolorze wynosi 1,6 sekundy, natomiast w opcji czarno-białej zaledwie 0,6 sekundy. Sam proces skanowania może odbywać się na dwa sposoby: w pełni mobilnie, czyli przesuwając skaner po powierzchni dokumentu lub umieszczając urządzenie w stacji dokującej – taki zestaw pełni wówczas funkcję skanera nabiurkowego z funkcją automatycznego poboru papieru. Maksymalny obszar skanowania wynosi 216 x 356 mm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urządzenie łączy się z komputerem za pomocą złącza USB, może też pracować w pełni samodzielnie - dokumenty w formie elektronicznej w formacie pdf lub jpg są zapisywane na dołączonej karcie MicroSD 4 GB. Pojemność pamięci można zwiększyć nawet do 32 GB. W przypadku modelu MiWand 2 Wi-Fi PRO do przesyłania plików na komputer nie jest potrzebny kabel transferowy USB - dzięki klientowi Wi-Fi wszystkie dane między urządzeniami można przesłać bezprzewodowo. Oba modele skanerów są też wyposażone w wyświetlacz LCD, dzięki czemu użytkownik ma natychmiastowy podgląd zeskanowanego dokumentu. Dla osób, które często podróżują i muszą korzystać ze skanera, duże znaczenie będą miały niewielkie wymiary urządzenia (25,8 x 4,1 x 3,4 cm), a także waga wynosząca jedynie 250 g.

Dostępność, gwarancja, cena

Avision MiWand 2L PRO oraz MiWand 2 Wi-Fi PRO są już dostępne w Veracomp oraz w ofertach sklepów stacjonarnych i internetowych współpracujących z dystrybutorem. Gwarancja wynosi 24 miesiące, cena SRP netto (zestaw obejmuje skaner oraz stację dokującą):

Avision MiWand 2L Pro - 625 zł,

Avision MiWand 2 Wi-Fi PRO - 810 zł.autor: Cezary Tchorek-Helm

Zobacz więcej na temat: mobilność skaner