X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Otwarty system pamięci masowej

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 12:24
Udostępniono nowe rozwiązanie Red Hat Storage Test Drives, które pozwoli klientom korporacyjnym bezpłatnie wypróbować rozwiązanie Red Hat Storage Server w usłudze Amazon Web Services (AWS).
Red Hat
Red HatFoto: materiały promocyjne

Korporacyjna infrastruktura pamięci masowych zmienia się wskutek migracji do chmury, szybkiego przyrostu danych nieustrukturyzowanych oraz przetwarzania dużych zbiorów danych (Big Data). Przedsiębiorstwa potrzebują elastycznego i ekonomicznego podejścia, dzięki któremu będą mogły uporać się z rosnącą liczbą danych. Dlatego też ich wymagania w zakresie pojemności zwiększyły się z terabajtów do petabajtów.

 • Według ustaleń firmy IDC, podejście Red Hat do skalowanej poziomo pamięci masowej może przynieść znaczne korzyści. W niedawno opublikowanym, sponsorowanym przez Red Hat artykule poświęconym ekonomii pamięci masowej opartej na oprogramowaniu, IDC twierdzi, że rozwiązania oparte na oprogramowaniu Red Hat pozwalają zaoszczędzić nawet 52 proc. kosztów infrastruktury i dodatkowe 20 proc. kosztów operacyjnych.
 • Red Hat Storage Server 2.1 łączy niezawodność i funkcje najwyższej klasy systemu Red Hat Enterprise Linux 6.4 z najnowszym społecznościowym wydaniem GlusterFS – otwartą platformą wirtualizacji oVirt oraz systemem plików XFS. Dzięki tym rozwiązaniom Red Hat oferuje nową generację pamięci masowej opartej na otwartym oprogramowaniu. Red Hat Storage Server 2.1 został zaprojektowany i rygorystycznie przetestowany tak, aby spełniał wymagania w zakresie wydajności i skalowalności maksymalnych obciążeń roboczych, a także, aby stanowił fundament aplikacji chmurowych oraz Big Data.

Red Hat Storage Server 2.1

Kompleksowa obsługa OpenStack

 • Klienci mogą korzystać z dostępu do pełnych zasobów chmury prywatnej, dzięki rozwiązaniu Red Hat Storage Server i platformie Red Hat Enterprise Linux OpenStack, które są zintegrowane, rozwijane i wspierane przez jednego producenta.
 • Integracja z najnowszą wersją OpenStack (z możliwością przechowywania obiektów) jest obecnie dostępna za pośrednictwem warstwy API Object Storage (Swift) w API w wydaniu OpenStack Grizzly.
 • Zasoby dyskowe dla komponentów Block Storage (Cinder) oraz Image Service (Glance) platformy OpenStack.

Ochrona danych poprzez wydajną georeplikację

 • Technologia replikacji geograficznej zwiększa bezpieczeństwo i dostępność danych, dzięki kopiowaniu dużych ilości nieustrukturyzowanych danych przez łącze WAN do lokalizacji zapasowej w celu spełnienia rygorystycznych wymagań w zakresie odzyskiwania danych. Wewnętrzne testy Red Hat wykazały 38-krotny wzrost wydajności w porównaniu z istniejącymi wersjami Red Hat Storage.
 • Georeplikacja posiada mechanizmy obsługi błędów, działające dzięki zintegrowanemu monitorowaniu i szczegółowemu wglądowi w stan operacji powielania danych.

Większa kompatybilność i bezpieczeństwo środowisk Microsoft® Windows®

 • Pełna kompatybilność z protokołem Server Message Block (SMB) 2.0, integracja usługi Microsoft Active Directory™ oraz zwiększona wydajność sprawiają, że Red Hat Storage nadaje się doskonale do obsługi plików Windows oraz korporacyjnego „synchronizowania i udostępniania” danych. Wewnętrzne testy Red Hat wykazały trzykrotny wzrost wydajności protokołu SMB 2.0 i lepsze działanie usługi Active Directory w porównaniu z wersją SMB 1.0.

Nowe możliwości zarządzania i obsługi

 • Integracja z platformą Red Hat Satellite umożliwia łatwe instalowanie, konfigurowanie i utrzymanie serwerów Red Hat Storage. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które potrzebują pełnej kontroli nad utrzymaniem i implementacją pakietów.
 • Zaktualizowana wersja Red Hat Storage Console oferuje większą funkcjonalność oraz elastyczność zarządzania cyklem użytkowania całego klastra Red Hat Storage.
 • Integracja rozwiązania Red Hat Customer Portal z Red Hat Storage Console zapewnia klientom dostęp do ważnych informacji na temat wsparcia technicznego, artykułów bazy wiedzy, dokumentacji, filmów wideo i innych zasobów.

Ponadto Red Hat oferuje szkolenia Storage Server Administration, które uczą administratorów, jak instalować, konfigurować i utrzymywać klaster Red Hat Storage Servers z naciskiem na wysoką dostępność protokołów CIFS/SMB i NFS w połączeniu z CTDB, zunifikowane przechowywanie plików i obiektów oraz georeplikację. Red Hat oferuje też certyfikat Red Hat Certificate of Expertise in Hybrid Cloud Storage, który wymaga zdania rygorystycznego egzaminu praktycznego z tych dziedzin.autor: mariola czapkieiwcz/Red Hat

Czytaj także

Nowa oferta konwergentnej pamięci masowej

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 09:05
Firma HP rozszerzyła swoją ofertę konwergentnej pamięci masowej o zoptymalizowaną macierz Flash HP 3PAR StoreServ, która zapewnia wysoką wydajność i małe opóźnienia, ale nie zmniejsza odporności na awarie i nie zwiększa złożoności architektury centrum przetwarzania danych.
rozwiń zwiń