Nowe Technologie

Otwarty system pamięci masowej

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 12:24
Udostępniono nowe rozwiązanie Red Hat Storage Test Drives, które pozwoli klientom korporacyjnym bezpłatnie wypróbować rozwiązanie Red Hat Storage Server w usłudze Amazon Web Services (AWS).
Red Hat
Red HatFoto: materiały promocyjne

Korporacyjna infrastruktura pamięci masowych zmienia się wskutek migracji do chmury, szybkiego przyrostu danych nieustrukturyzowanych oraz przetwarzania dużych zbiorów danych (Big Data). Przedsiębiorstwa potrzebują elastycznego i ekonomicznego podejścia, dzięki któremu będą mogły uporać się z rosnącą liczbą danych. Dlatego też ich wymagania w zakresie pojemności zwiększyły się z terabajtów do petabajtów.

 • Według ustaleń firmy IDC, podejście Red Hat do skalowanej poziomo pamięci masowej może przynieść znaczne korzyści. W niedawno opublikowanym, sponsorowanym przez Red Hat artykule poświęconym ekonomii pamięci masowej opartej na oprogramowaniu, IDC twierdzi, że rozwiązania oparte na oprogramowaniu Red Hat pozwalają zaoszczędzić nawet 52 proc. kosztów infrastruktury i dodatkowe 20 proc. kosztów operacyjnych.
 • Red Hat Storage Server 2.1 łączy niezawodność i funkcje najwyższej klasy systemu Red Hat Enterprise Linux 6.4 z najnowszym społecznościowym wydaniem GlusterFS – otwartą platformą wirtualizacji oVirt oraz systemem plików XFS. Dzięki tym rozwiązaniom Red Hat oferuje nową generację pamięci masowej opartej na otwartym oprogramowaniu. Red Hat Storage Server 2.1 został zaprojektowany i rygorystycznie przetestowany tak, aby spełniał wymagania w zakresie wydajności i skalowalności maksymalnych obciążeń roboczych, a także, aby stanowił fundament aplikacji chmurowych oraz Big Data.

Red Hat Storage Server 2.1

Kompleksowa obsługa OpenStack

 • Klienci mogą korzystać z dostępu do pełnych zasobów chmury prywatnej, dzięki rozwiązaniu Red Hat Storage Server i platformie Red Hat Enterprise Linux OpenStack, które są zintegrowane, rozwijane i wspierane przez jednego producenta.
 • Integracja z najnowszą wersją OpenStack (z możliwością przechowywania obiektów) jest obecnie dostępna za pośrednictwem warstwy API Object Storage (Swift) w API w wydaniu OpenStack Grizzly.
 • Zasoby dyskowe dla komponentów Block Storage (Cinder) oraz Image Service (Glance) platformy OpenStack.

Ochrona danych poprzez wydajną georeplikację

 • Technologia replikacji geograficznej zwiększa bezpieczeństwo i dostępność danych, dzięki kopiowaniu dużych ilości nieustrukturyzowanych danych przez łącze WAN do lokalizacji zapasowej w celu spełnienia rygorystycznych wymagań w zakresie odzyskiwania danych. Wewnętrzne testy Red Hat wykazały 38-krotny wzrost wydajności w porównaniu z istniejącymi wersjami Red Hat Storage.
 • Georeplikacja posiada mechanizmy obsługi błędów, działające dzięki zintegrowanemu monitorowaniu i szczegółowemu wglądowi w stan operacji powielania danych.

Większa kompatybilność i bezpieczeństwo środowisk Microsoft® Windows®

 • Pełna kompatybilność z protokołem Server Message Block (SMB) 2.0, integracja usługi Microsoft Active Directory™ oraz zwiększona wydajność sprawiają, że Red Hat Storage nadaje się doskonale do obsługi plików Windows oraz korporacyjnego „synchronizowania i udostępniania” danych. Wewnętrzne testy Red Hat wykazały trzykrotny wzrost wydajności protokołu SMB 2.0 i lepsze działanie usługi Active Directory w porównaniu z wersją SMB 1.0.

Nowe możliwości zarządzania i obsługi

 • Integracja z platformą Red Hat Satellite umożliwia łatwe instalowanie, konfigurowanie i utrzymanie serwerów Red Hat Storage. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które potrzebują pełnej kontroli nad utrzymaniem i implementacją pakietów.
 • Zaktualizowana wersja Red Hat Storage Console oferuje większą funkcjonalność oraz elastyczność zarządzania cyklem użytkowania całego klastra Red Hat Storage.
 • Integracja rozwiązania Red Hat Customer Portal z Red Hat Storage Console zapewnia klientom dostęp do ważnych informacji na temat wsparcia technicznego, artykułów bazy wiedzy, dokumentacji, filmów wideo i innych zasobów.

Ponadto Red Hat oferuje szkolenia Storage Server Administration, które uczą administratorów, jak instalować, konfigurować i utrzymywać klaster Red Hat Storage Servers z naciskiem na wysoką dostępność protokołów CIFS/SMB i NFS w połączeniu z CTDB, zunifikowane przechowywanie plików i obiektów oraz georeplikację. Red Hat oferuje też certyfikat Red Hat Certificate of Expertise in Hybrid Cloud Storage, który wymaga zdania rygorystycznego egzaminu praktycznego z tych dziedzin.autor: mariola czapkieiwcz/Red Hat

Czytaj także

Nowa oferta konwergentnej pamięci masowej

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 09:05
Firma HP rozszerzyła swoją ofertę konwergentnej pamięci masowej o zoptymalizowaną macierz Flash HP 3PAR StoreServ, która zapewnia wysoką wydajność i małe opóźnienia, ale nie zmniejsza odporności na awarie i nie zwiększa złożoności architektury centrum przetwarzania danych.
rozwiń zwiń