Nowe Technologie

Wzmocniony ultrabook

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 08:29
Panasonic zaprezentował nowy wzmocniony Toughbook CF-AX3, następcę ultrabooka CF-AX2. W porównaniu ze starszą wersją, nowe urządzenie zostało wyposażone w wydajny procesor zapewniający niski pobór mocy, antyodblaskową matrycę IPS oraz baterię o wydłużonym do 12 godzin czasie pracy.
Panasonic Toughbook CF-AX3
Panasonic Toughbook CF-AX3Foto: materiały promocyjne

Panasonic Toughbook CF-AX3 został wyposażony w dotykowy wyświetlacz Full HD o przekątnej11,6 cala, który obsługuje nawet 10 aktywnych punktów jednocześnie. Dodatkowo antyodblaskowamatryca IPS zapewnia kąt widzenia 170 stopni, a także wyraźny, jasny obraz i wysoki kontrast, nawetpodczas pracy przy ostrym świetle. Urządzenie waży niewiele ponad 1 kg i jest odporne na upadekz wysokości do 76 cm. Jednocześnie jego wzmocniona obudowa, mierząca zaledwie 18 mmszerokości, wytrzymuje nacisk z siłą 100 kG.

  • Wysoką wydajność ultrabooka, działającego w oparciu o najnowszy system operacyjny MicrosoftWindows 8.1 Pro, zapewnia procesor Intel® CoreTM vProTM i5-4300U. Rozwiązanie pozwoliłoobniżyć pobór mocy, a co za tym idzie wydłużyć o 50 proc. czas pracy baterii bez koniecznościpodłączania do zasilania. Co więcej, dzięki zastosowaniu dodatkowej baterii urządzenie możenieprzerwanie pracować nawet przez 20 godzin. W porównaniu z poprzednim modelem, CF-AX3 można również na dłużej pozostawić w trybie czuwania. W tym wypadku czas pracy urządzeniawydłużono z 3,5 do 8 dni.

Mobilność pracy zwiększają moduły odpowiedzialne za łączność bezprzewodową, takie jak 4G/LTE(opcjonalnie 3G), Bluetooth® v4.0 oraz Wireless LAN IEEE802.11a/b/g/n. W urządzeniuzamontowano ponadto porty VGA, HDMI, LAN, dwa wejścia USB w technologii 3.0 oraz czytnik kartSDXC. Co więcej, dla zwiększenia bezpieczeństwa danych, ultrabook można wyposażyć w czytnik Smart Card, a także technologię Intel® Anti Theft czy Absolute Computrace.

  • Toughbook CF-AX3 będzie dostępny na polskim rynku u Autoryzowanych Partnerów Panasonic od listopada 2013 roku, w cenie od 9900,00 zł netto.autor: Mariola Czapkiewicz

Zobacz więcej na temat: panasonic toughbook ultrabook
Czytaj także

Toughpad - niezniszczalny tablet Panasonica

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 13:22
Panasonic znany jest z produkcji wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia laptopów. Sprawdziliśmy jak znosi upadek najnowszy tablet Toughpad z Windows8.
rozwiń zwiń