Nowe Technologie

Nowa wersja Toughbooka CF-C2

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 08:26
Panasonic przedstawił kolejną wersję Toughbooka CF-C2, wzmocnionego notebooka z możliwością przekształcenia w tablet.
Panasonic Toughbook CF-C2
Panasonic Toughbook CF-C2Foto: materiały promocyjne

Został on wyposażony w nowe podzespoły, takie jak szybszy procesor czy rozbudowane moduły łączności bezprzewodowej. Urządzenie, charakteryzujące się długim czasem pracy na baterii, przeznaczone jest dla użytkowników biznesowych, którym zależy na swobodnej pracy mobilnej i bezpieczeństwie danych.

  • Nowa wersja Panasonic Toughbook CF-C2 jest wyposażona w procesor Intel CoreTM i5-4300U czwartej generacji o mocy 1,9 GHz, z możliwością rozszerzenia do 2,9 GHz za pośrednictwem technologii TurboBoost. Dzięki niemu urządzenie charakteryzuje się niższym zużyciem energii, co pozwala na wydłużenie jego pracy bez konieczności ładowania. Standardowa 6-ogniwowa bateria zapewnia 14 godzin ciągłej pracy według standardu Mobile Mark 2007 przy jasności ekranu 60 cd/m2. Dla bardziej wymagających użytkowników Panasonic przygotował podzespół 9-ogniwowy, który gwarantuje nawet do 19 godzin nieprzerwanej pracy. Co więcej, baterię można wymieniać bez konieczności wyłączania komputera.
  • Toughbook CF-C2 ma 4 GB pamięci RAM z możliwością jej rozbudowania do 8 GB. Ponadto nowa wersja urządzenia została wyposażona w dotykowy ekran HD o przekątnej 12,5 cala, który dzięki funkcji Multi Touch może być obsługiwany 10 palcami jednocześnie. Praca monitora opiera się na wykorzystaniu panelu IPS, zapewniającego szeroki kąt widzenia, wysoki współczynnik kontrastu oraz jasność na poziomie 500 cd/m2. Ponadto wyświetlacz jest pokryty warstwą antyrefleksyjną, która umożliwia pracę nawet w ostrym świetle, a jego odporność jest zwiększona poprzez zastosowanie wzmocnionego szkła.
  • Konstrukcja urządzenia zapewnia użytkownikom wygodną obsługę oraz możliwość łatwego przekształcenia go w tablet. Toughbook CF-C2 jest także wyposażony w ergonomiczny uchwyt, pozwalający na bezpieczniejszą i bardziej swobodną pracę terenową. Dodatkowo wysoką mobilność gwarantują niewielka waga, a także nowe moduły łączności bezprzewodowej, takie jak Gobi 5000 4G, Bluetooth w wersji 4.0 czy karta LAN IEEE802.11a/b/g/n. Co ważne, urządzenie wytrzyma upadek z wysokości do 76 cm oraz zalanie klawiatury.
  • Toughbook CF-C2 umożliwia prowadzenie wideokonferencji za pomocą wbudowanej przedniej kamery HD w rozdzielczości 1280x960. Dla bardziej wymagających użytkowników Panasonic przygotował możliwość zamontowania dodatkowego 5-megapikselowego obiektywu z tyłu urządzenia. Wykonane obrazy mogą zostać zapisane na 500-gigabajtowym dysku twardym lub opcjonalnych dyskach SSD o pojemności 128GB lub 256 GB.

Funkcjonalność nowej wersji Toughbooka CF-C2 może być zwiększana w zależności od indywidualnych potrzeb użytkowników. Inżynierowie z pewnością docenią możliwość swobodnego podłączenia specjalistycznych urządzeń diagnostycznych bądź pomiarowych poprzez porty USB 3.0, HDMI czy VGA. Ponadto Panasonic przygotował możliwość zainstalowania opcjonalnego modułu NFC czy dwóch czytników Smart Card.

Zmodernizowany Toughbook CF-C2 będzie dostępny od stycznia 2014 roku u Autoryzowanych Partnerów Panasonic w cenie od 9900 złotych netto.

 autor: Jan Petersen

Czytaj także

Toughpad - niezniszczalny tablet Panasonica

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 13:22
Panasonic znany jest z produkcji wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia laptopów. Sprawdziliśmy jak znosi upadek najnowszy tablet Toughpad z Windows8.
rozwiń zwiń