Nowe Technologie

Kompromis? A może idealne rozwiązanie?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 20:36
Dyski SSD są nadal relatywnie drogie. Dla posiadaczy laptopów odwieczny dylemat – SSD o małej pojemności czy pojemny, ale wolny HDD. Dla zainteresowanych AiO – dylemat jednego dysku. WD ma rozwiązanie.
wd black ssd hdd
wd black ssd hddFoto: materiały promocyjne

Western Digital proponuje dysk WD Black2 - rozwiązanie, które łączy w 2.5-calowym formacie 120 GB SSD oraz 1 TB HDD. Produkt jest odpowiedzią na potrzeby tych, którzy chcą, którzy chcąc zmodernizować notebooka, małoformatowy komputer, system „all-in-one” lub inne urządzenie z pojedynczą kieszenią na dysk. Nowy produkt WD pozwoli im na jednoczesne korzystanie z niesamowitej wydajności SSD oraz ogromnej pojemności HDD. Podwójny dysk WD Black2 łączy się z urządzeniem przy pomocy 1 kabla i pasuje do standardowych 9.5-mm kieszeni.

wash and go, czyli 2 w 1

Dysk WD Black2 to większa pojemność, wydajność, niezawodność i jednocześnie pełna elastyczność  oraz swoboda wyboru w zakresie tego, jak i gdzie przechowywać dane.

Podwójny dysk WD Black2 łączy zalety dysków flash oraz klasycznych HDD – takie połączenie pozwala na odciążenie SSD w zakresie przechowywania danych, co zwiększa wytrzymałość i trwałość tego nośnika. Użytkownicy zachowują większą kontrolę nad danymi, co może wyeliminować potrzebę i zniwelować koszty przechowywania z chmurze.

WD Black2 jest wolny od algorytmów odpowiadających za buforowanie danych i korzysta z szybkiego interfejsu SATA 6 Gb/s. Jest starannie zapakowany w standardowy 2,5-calowy format dysku ze złączem SATA, co czyni tę pamięć kompatybilną z popularnymi systemami operacyjnymi dla komputerów PC, począwszy od Windows XP a kończąc na Windows 8.1.

Cena i dostępność

Podwójny dysk WD Black2 jest objęty 5-letnią ochroną gwarancyjną producenta.  Sugerowana cena detaliczna za ten 2,5-calowy dysk o pojemności 120 GB SSD + 1 TB HDD (model # WD1001X06XDTL) to ok 299 euro. Dodatkowe informacje o samym produkcie, a także o warunkach gwarancyjnych firmy WD można znaleźć na stronie.autor: Robert Kamiński

Czytaj także

Klonowanie w cenie dysku

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 13:34
Każdy kto zdecyduje się na zakup napędu SSD Plextor z serii M5 Pro Xtreme, otrzyma pakiet komercyjnego oprogramowania zupełnie za darmo. NTI SSD Solution Suite to komplet programów do klonowania dysku i wykonywania kopii zapasowych.
rozwiń zwiń