Nowe Technologie

Acer: nowe desktopy

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 09:03
Firma Acer zaprezentowała nową linię komputerów desktop o zwiększonej wydajności oraz ergonomicznej konstrukcji. W skład nowej linii wchodzi model All-in-One Aspire Z3-605 oraz model w obudowie micro-tower Aspire TC-603. Oba zostały opracowane z myślą o użytkownikach oczekujących wspaniałej domowej rozrywki oraz efektywnego wykonywania codziennych zadań.
Acer Z3-605
Acer Z3-605

Firma Acer wprowadziła też wysokowydajny komputer desktop do gier, Predator G3-605, zaprojektowany dla entuzjastów oraz osób wymagających wyjątkowej grafiki. Model G3-605 jest oferowany z procesorami Intel® Core™, w tym Core i7, które zapewniają inteligentne sterowanie wydajnością, wyższą jakość obrazu oraz wyższy poziom bezpieczeństwa. Modele Aspire Z3-605 i TC-603 są natomiast wyposażone w procesory Intel, w tym Core i5. 

Aspire TC-603 – multimedialne centrum HD

Komputer Aspire TC-603 ma obudowę micro-tower o typowej wielkości i stylowym, nowoczesnym wyglądzie, podkreślonym przez szczotkowane, metaliczne wykończenie panela przedniego. W celu uzyskania bogatego wyglądu połączono różne kolory, materiały i tekstury – czerń o wysokim połysku, chrom, czy szczotkowane srebro. Najczęściej używane porty są łatwo dostępne, ponieważ są starannie zgrupowane na panelu przednim. Ponadto, w górnej części obudowy znajduje się poręczne wgłębienie, w którym można umieścić nowoczesne gadżety.

  • Modele z serii TC-603 mają wydajność wystarczającą do efektywnej pracy wielozadaniowej i sprawnego wykonywania codziennych zadań. Wydajny układ graficzny sprawia, że komputer ten zapewnia wspaniałą rozrywkę o rozdzielczości HD i doskonałą jakość obrazu. Oprócz tego port HDMI 1.4 umożliwia wyświetlanie obrazu 3D oraz odtwarzanie fascynujących efektów dźwiękowych. Nie trzeba dodawać, że komputer Aspire TC-603 jest wyposażony w dysk twardy gwarantujący ogromną ilość miejsca na stale rosnące biblioteki multimediów. Wielofunkcyjny czytnik kart pamięci umożliwia bezproblemowe przenoszenie oraz udostępnianie plików, natomiast porty USB 3.0 dają możliwość szybszego przesyłania plików przy mniejszym poborze mocy i pozwalają na łatwe podłączenie każdego urządzenia.

AIO Aspire Z3-605

23-calowy komputer All-in-One Aspire Z3-605 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu najlepszej wydajności oraz wszechstronnej rozrywki dla całej rodziny. Panel IPS o rozdzielczości Full HD 1080p i przekątnej 23 cale wyświetla obraz o naturalnych barwach, natomiast wysokiej klasy głośniki Harman Kardon® i system Dolby® Home Theater® v4 odtwarzają kinowy dźwięk, który jest czysty i wyraźny jak oryginał. Opcjonalnie, komputer Aspire Z3-605 jest dostępny z 10-punktowym ekranem dotykowym, który pozwala na bardziej intuicyjne korzystanie z interfejsu użytkownika oraz aplikacji systemu Windows 8.

W celu zapewnienia wyższego komfortu użytkowania, wyświetlacz komputera Aspire Z3-605 można ustawić pionowo lub odchylić o 30°. Regulować można też kąt nachylenia kamery internetowej, tak aby nawet dzieci siedzące przed komputerem mogły wygodnie korzystać z wideo-czata. Najczęściej używane porty, w tym USB 3.0 zostały zgrupowane w specjalnej kapsule. Ten obszar o stylowym wyglądzie pozwala na szybki i łatwy dostęp do danych, słuchanie muzyki, a nawet wyłączenie monitora, gdy nie jest używany. Z myślą o utrzymaniu estetycznego wyglądu sprzętu i zachowaniu porządku na biurku, podstawa komputera Z3-605 została wyposażona w zaczepy do mocowania kabli.

Predator G3-605

Seria Predator G jest dedykowana pasjonatom gier i po modelach poprzedniej generacji odziedziczyła wygląd w stylu Science-Fiction, wzbogacony jednak o kolory podkreślające profil i wyszczuplające obudowę komputera. Przycisk zasilania ma trójkątny kształt oraz chromowane obramowanie i 3 kontrolki sygnalizujące użytkownikowi status systemu oraz połączenia.

  • W górnej części obudowy znajduje się uchwyt ułatwiający przenoszenie komputera, a także ukośne wgłębienie, w którym można przechowywać cyfrowe gadżety. W górnej części obudowy znajdują się rowki pozwalające na uporządkowane układanie kabli.
  • Innowacyjny system chłodzenia IceTunel zapewnia lepszy przepływ powietrza i umożliwia skuteczniejsze odprowadzanie ciepła z wnętrza obudowy. W celu uzyskania w pełni fascynujących wrażeń, gracze często zakładają słuchawki. Z tego powodu komputer Predator jest wyposażony w poręczną podstawkę pod słuchawki.
  • W komputerze Predator zastosowano najnowszy procesor Intel Core oraz wydajne układy graficzne, dzięki którym gwarantuje zadowolenie z gier. Dopełnieniem konfiguracji dla graczy jest technologia SoundBlaster Cinema pozwalająca uzyskać nowy poziom realistycznego dźwięku przestrzennego, a także słyszeć najcichsze dźwięki, zarówno podczas gier, jak i przy odtwarzaniu muzyki lub filmów.

 

Komputer G3-605 jest wyposażony w kieszeń dysku Acer Easy-swap, która pozwala na szybkie i łatwe wyjmowanie lub wymienianie dysków twardych. W celu zapewnienia ochrony informacji przechowywanych przez użytkownika, kieszeń jest wyposażona w zamek pozwalający na zabezpieczenie dysku przed wyjęciem. Dzięki kieszeni Acer Easy-swap, w komputerze nigdy nie zabraknie miejsca na stale rosnącą kolekcję multimediów. Kieszeń ta pozwala na szybkie zastąpienie zapełnionego dysku nowym, a także bezproblemowe wyjęcie dysku w celu pokazania multimediów znajomym. autor: Mariola Czapkiewicz/Asus

Zobacz więcej na temat: acer aio desktop ergonomia