Nowe Technologie

Intel: partnerstwo z 16 dostawcami usług w chmurze

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 20:39
Intel wraz z 16 dostawcami usług w chmurze z całego świata zainicjował program “Intel Cloud Technology”, który ma pomóc specjalistom IT w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji zakupowych oraz zapewnić najwyższą wydajność usług w chmurze.
Intel: partnerstwo z 16 dostawcami usług w chmurze
Foto: Intel
To pierwsza inicjatywa, dzięki której użytkownicy chmury uzyskają dokładne informacje o technologii wykorzystanej przez dostawcę infrastruktury, zanim zdecydują się na dokonanie zakupu.
  • Prognozowany przychód z usług chmurowych w modelu infrastructure as a service ma wzrastać o 41 procent w skali roku do roku 20163. Coraz więcej przedsiębiorstw rozważa outsourcing swoich usług IT, dlatego jakość technologii, na której opiera się dana chmura, staje się ważna jak nigdy dotąd. Dostawcy usług w chmurze uczestniczący w nowym programie Intela będą używać oznaczenia “Powered by Intel® Cloud Technology”, by podkreślić, że ich urządzenia i usługi oparte na technologii Intela zapewniają najwyższą wydajność i bezpieczeństwo.
  • Program Intel Cloud Technology opiera się na ogłoszonym we wrześniu porozumieniu o współpracy między Amazon Web Services* i firmą Intel, której celem jest rzetelne informowanie klientów o specyfikacji, wydajności, jakości i bezpieczeństwie technologii Intela wykorzystywanej przez Amazon.

Z analiz wynika, że zróżnicowanie urządzeń wchodzących w skład infrastruktury chmury może prowadzić do wahań wydajności pracy na poziomie od 40 do 60 procent4. Dlatego też użytkownicy coraz częściej poszukują bardziej szczegółowych informacji na temat wydajności, możliwości i wad systemów, z których korzystają dostawcy usług w chmurze, aby uzyskać dostęp do usług zoptymalizowanych dla ich potrzeb.

Za kulisami: gdy liczą się sekundy

Nawet niewielka zmiana w wydajności pracy chmury może wpłynąć na poziom sprzedaż w e-sklepach. Dla przykładu serwis Shopzilla zwiększył swoje przychody o 12 procent, gdy przyspieszono czas ładowania strony z siedmiu do dwóch sekund5. Dostawcy chmury uczestniczący w programie Intel® Cloud Technology zapewnią nabywcom usług szczegółowe informacje dotyczące procesorów, funkcji akceleracji sprzętowej, przechowywania danych, oprogramowania i możliwości sieci, jako że wszystkie te elementy mogą mieć istotny wpływ na pracę aplikacji, koszty i komfort użytkowników końcowych.

 

Autor: Jan Petersen
Zobacz więcej na temat: chmura cloud intel
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Samochody podłączone do chmury

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 10:42
Ericsson ogłosił zawarcie porozumienia z AT&T w celu udoskonalenia możliwości łączenia produktów i aplikacji obsługiwanych przez chmurę połączonych pojazdów [Connected Vehicle Cloud] firmy Ericsson. Porozumienie pomoże w poprawieniu doświadczeń klientów i pomoże rozwinąć ekosystem chmury samochodowej poprzez ułatwienie łączenia wewnętrznych technologii pojazdu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gigantyczna inwestycja chmurowa IBM

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 11:14
Firma IBM zainwestuje 1.2 miliarda dolarów, aby znacząco zwiększyć swoją obecność na globalnym rynku usług opartych o chmurę. Inwestycja ta dotyczy sieci centrów danych zaprojektowanych tak, aby dać klientom większą elastyczność i kontrolę nad sposobem zarządzania danymi.
rozwiń zwiń