Nowe Technologie

Cisco Forum 2013

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 22:34
Przewodnie hasło tegorocznej konferencji brzmiało „Jutro zaczyna się tutaj”, a uczestniczy mieli okazję zapoznać się z nowinkami technologicznymi zmieniającymi świat IT. A także poszerzyć wiedzę o rozwiązaniach Cisco.
Cisco Forum 2013

 

Była to już 15 edycja tej popularnej imprezy, na którą zjechali się sieciowi eksperci z całej Polski. W tym roku udział wzięło w niej ponad 1100 uczestników, którzy mogli posłuchać dziesiątków sesji, praktycznych techtoriali oraz pokazów na żywo. Dominowały tematy związane z centrami przetwarzania danych oraz sieciami operatorskimi. Dużą popularnością cieszyła się sesja Q&A, w której inżynierowie Cisco odpowiadali na pytania publiczności. Jak co roku mocną stroną konferencji były program rozrywkowy: wieczorne koncerny (grało m.in. Zakopower) oraz integracyjne zawody na świeżym powietrzu.

Cisco Forum to impreza organizowana przez inżynierów dla inżynierów. Zgodnie z tą maksymą wszystkie sesji miały mocno technicznych charakter, a uczestniczy mogli dokładnie poznać różne rozwiązania Cisco. Warto wspomnieć, m.in. o sesji dotyczącej platformy OnePK, autorskiego rozwiązania Cisco w zakresie SDN. W ramach bloku poświęconego wirtualizacji omawiano zagadnienia Big Data i trendy w budowie klastrów Hadoop w oparciu o rozwiązania firm Intel i Cisco. Zaprezentowano również najnowsze rozwiązania do zarządzania wirtualizowanymi centrami danych, które Cisco rozbudowywać będzie w wyniku akwizycji firmy Cloupia.

Nowością tej edycji forum były sesje projektowe z przedstawicielami Cisco Advanced Services, które były okazją do przedyskutowania wyzwań projektowych i otrzymania wsparcia merytorycznego. Kolejnym nowym elementem były sesje typu Flash, omawiające nowinki technologiczne, zapowiedzi oraz trendy przyszłości na rynku rozwiązań teleinformatycznych.autor: Rafał Janus

Zobacz więcej na temat: cisco cisco forum