X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Nowe data center najwyższej klasy

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 16:47
IBM uruchomił w Polsce nowe Data Center w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów w zakresie podstawowego, jak i zapasowego centrum przetwarzania danych.
data center
data center

"W erze gwałtownego przyrostu danych, firmy stają przed wyzwaniem efektywnego zarządzania i eksploatacji swoich systemów IT. Nowoczesny ośrodek obliczeniowy IBM w podwarszawskich Błoniach jest odpowiedzią na potrzeby firm w obszarze zapewnienia niezawodności działania, wiarygodności i bezpieczeństwa przetwarzanych operacji" - mówi Ales Bartunek, Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie. „Cieszymy się, że to właśnie w Polsce z sukcesem realizowane są tej klasy inwestycje, co świadczy również o ważności rynku polskiego dla IBM oraz jest odpowiedzią na zwiększające się zapotrzebowanie na moc obliczeniową naszych klientów”.

  • Ośrodek zlokalizowany jest w Błoniu w okolicach Warszawy i należy do najnowocześniejszych i najbardziej energooszczędnych tego typu centrów w Polsce. Nowe Data Center jest trzecim tego typu ośrodkiem obliczeniowym IBM w Polsce. Nowe Centrum zajmujące powierzchnię ok. 3500 m2 zapewnia nieprzerwany i oparty o najwyższe standardy bezpieczeństwa dostęp do krytycznych i poufnych danych klientów.   
  • Właśnie oddany do użytku budynek posiadający klasę IBM LEVEL 3, został zaprojektowany i wykonany zgodnie ze standardami gwarantującymi najwyższy poziom bezpieczeństwa fizycznego: ogniowego, zalewowego, wybuchowego. Ośrodek spełnia rygorystyczne wymagania norm i certyfikatów w zakresie ochrony przed włamaniem, szczelności przed dymem, ochrony przed wnikającą wodą, tłumienia pól elektromagnetycznych, szczelności przed wodą gaśniczą, szczelności pyłowej, odporności na wstrząsy udarowe, eksplozję oraz innych.
  • Pomieszczenie przeznaczone na sprzęt IT zostało zbudowane z wykorzystaniem najwyższej klasy  technologii Rittal (dawniej Lampertz). To największa hala IT na świecie wybudowana w tej technologii.
  • Centrum danych zostało zaprojektowane zgodnie z wymogami ekologicznymi tzw. green data centers. Rozwiązania takie jak freecooling, buforowy magazyn zimnej wody, wykorzystanie generowanej energii do ogrzewania pomieszczeń decydują o tym, że ośrodek ma możliwie minimalny wpływ na środowisko zewnętrzne.

 

 


autor: Cezary Tchorek-Helm

Zobacz więcej na temat: centra danych firma ibm

Czytaj także

Konsolidacyjna nirwana w czterech krokach

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2013 10:00
Spróbuj powiedzieć swojej małżonce, że myślisz o zebraniu wszystkich domowych sprzętów i umieszczeniu ich w jednej szafie – zapewne spotkasz się z zaskoczeniem i wymownym uśmieszkiem. Dlaczego chciałbyś kwestionować coś, co dobrze się sprawdza?
rozwiń zwiń