Polskie Radio
Section05
firma

Ile firm ogłosiło upadłość w 2020 roku? Znamy nowe dane firmy ubezpieczeniowej Euler Hermes

W 2020 roku niewypłacalność ogłosiło 1293 polskich firm, o 32 proc. więcej niż w 2019 r. Było najwięcej tego typu zdarzeń w ciągu minionej dekady - wynika z raportu Euler Hermes, wspartego danymi z Monitora Sądowego i Gospodarczego. Na 2021 rok prognozowany jest dalszy wzrost niewypłacalności w naszym kraju.  
Zobacz więcej na temat:  bankructwo firma finanse mała firma msp długi GOSPODARKA tarcza antykryzysowa

Eksperci: państwo może się jeszcze bardziej zadłużyć w celu ochrony zdrowia i życia obywateli

Trudno przewidzieć czy gospodarka od lutego zostanie otarta i w jakim zakresie. Będzie to zależało od stanowiska epidemiologów. Tymczasem mamy oznaki obywatelskiego nieposłuszeństwa i raczej będzie się ono rozszerzało. Przedsiębiorcy są coraz bardziej niezadowoleni, nadal jednak najważniejsze powinno być nasze bezpieczeństwo zdrowotne - mówili w audycji Rządy Pieniądza w PR24 ekonomiści - Marek Zuber i Adam Ruciński ze spółki BTFG.
Zobacz więcej na temat:  firma GOSPODARKA tarcza antykryzysowa pkb Koronawirus w Polsce

Firmy chcą inwestować w nowoczesne technologie. Pandemia trwale zmienia działalność przedsiębiorstw

Ponad 65 proc. ankietowanych przedsiębiorców zgadza się, że pandemia trwale zmieni funkcjonowanie firm – wynika z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Według przedsiębiorców oznaczać to będzie m.in. większe wykorzystanie nowoczesnych technologii cyfrowych.
Zobacz więcej na temat:  inwestycje technologie firma cyfryzacja Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa GOSPODARKA

Ponad 700 mln zł z tarczy branżowej już na kontach firm. Pomoc dla najbardziej dotkniętych branż

Ponad 700 mln zł z tzw. tarczy branżowej jest już na kontach firm - oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Pomoc dostało ponad 1000 restauracji i punktów gastronomicznych, ponad 200 niepublicznych placówek oświatowych i ponad 500 hoteli. Jesteśmy cały czas w momencie, w którym trudno przesądzić o otwieraniu gospodarki szerzej - dodał premier.  
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce premier tarcza antykryzysowa Mateusz Morawiecki GOSPODARKA fundusze unijne firma pracodawcy pracownicy

350 mld zł na odbudowę polskiej gospodarki. Premier przedstawił Umowę Partnerstwa

Dziś przedstawiamy Umowę Partnerstwa, która obejmuje 76 mld euro na lata 2021-2027, czyli ponad 350 mld zł. To historyczne środki, które są tylko częścią z całej wielkiej puli przysługującej Polsce - powiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu poinformował o rozpoczęciu konsultacji planu odbudowy polskiej gospodarki po pandemii koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki koronawirus firma GOSPODARKA POLSKA Małgorzata Jarosińska-Jedynak Tadeusz Kościński