Polskie Radio
Section05
firma

Zakończył się X Europejski Kongres Gospodarczy

Europejski Kongres Gospodarczy to trzy dni debat dyskusji, prezentacji raportów i spotkań przedsiębiorców, polityków i ekspertów. Wojciech Kuśpik, inicjator katowickiego kongresu, prezes grupy PTWP podkreśla, że kongres to miejsce spotkań przedsiębiorców. – Tak długo ma to sens, jeśli będzie realne zainteresowanie ze strony biznesu – powiedział podsumowując zakończony dziś w Katowicach X Europejski Kongres Gospodarczy. 
Zobacz więcej na temat:  Europejski Kongres Gospodarczy firma

Firmy nie sprawdzają kontrahentów w rejestrach dłużników

Mikrofirmy nie weryfikują klientów, bo cieszą się z każdego zlecenia tak mocno, że nie zastanawiają się, czy w ogóle otrzymają za nie pieniądze. Małe firmy też nie sprawdzają, ale tłumaczą się niewielką liczbą pracowników. Jednocześnie jedne i drugie skarżą się, że zatory płatnicze to dla nich olbrzymi problem – wynika z badania „Biznesowy savoir-vivre” przeprowadzonego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów i Rzetelnej Firmy.
Zobacz więcej na temat:  długi przedsiębiorca firma

Prezydent: w większym stopniu wykorzystujmy fundusze UE

- Słyszymy, że przy konstruowaniu nowego budżetu UE mniejsze pieniądze będą oferowane na politykę spójności, a większe na badania i rozwój - wskazał prezydent podczas wydarzenia "Startupy w Pałacu - Kooperacja". Zwracając się do przedsiębiorców, Andrzej Duda podkreślił, że władza państwowa przede wszystkim powinna stwarzać najlepsze regulacje, dawać ułatwienia i stwarzać dobry system podatkowy.
Zobacz więcej na temat:  prezydent przedsiębiorca start-up firma POLSKA GOSPODARKA Andrzej Duda