Polskie Radio
Section05
firma

Ulgi podatkowe pozwalają firmom przetrwać trudny czas. MF: przybywa nowych wniosków

- Złożono już 56 tysięcy wniosków o przyznanie różnego rodzaju ulg ze względu na pandemię koronawirusa, z czego zdecydowaną większość stanowią wnioski przedsiębiorców - poinformowali przedstawiciele Departamentu Poboru Podatków Ministerstwa Finansów w trakcie webinaru z cyklu "Tarcza antykryzysowa dla biznesu".
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa firma Koronawirus w Polsce koronawirus biznes Ministerstwo Finansów

"Szybka Ścieżka" NCBR bije rekordy popularności. Wiele pomysłów zgłaszają firmy sektora MŚP

Na drugi konkurs "Szybka Ścieżka" bez ograniczeń tematycznychw wpłynęło 816 wniosków o dofinansowanie w łącznej wysokości ponad 6,1 mld zł. Choć jeszcze nie wszystkie zostały ocenione, to już teraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju informuje, ze padł rekordowy wynik. Dofinansowania w łącznej wysokości ponad 1,8 mld zł przyznano 219 podmiotom.
Zobacz więcej na temat:  NCBR dofinansowanie firma konkurs biznes pandemia badania

Sejm: bliski finał prac nad tarczą antykryzysową 4.0. Komisja finansów rozpatrzy poprawki

W związku ze złożeniem podczas drugiego czytania kolejnych poprawek do projektu tarczy 4.0, Sejm zdecydował o ponownym przesłaniu go do sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podkreślała, że dzięki szybkiemu działaniu 1,5 mln firm otrzymało pomoc od rządu.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Sejm koronawirus firma przedsiębiorca biznes pandemia

"Dzięki rządowym środkom firmy mogą przetrwać". Sytuacja przedsiębiorców w Polsce

– Rządowa pomoc to utrzymanie bieżącej płynności, czyli podstawowe zobowiązania wobec dostawców i pracowników. Patrząc na statystyki, dzięki tym środkom firmy mogą przetrwać. Pomogły one w wykluczeniu bankructw i zatorów płatniczych – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Janusz Władyczak, prezes Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA tarcza antykryzysowa GOSPODARKA przedsiębiorca przedsiębiorstwo firmy firma

Tarcza antykryzysowa 4.0 w Sejmie. Jadwiga Emilewicz: to przepisy prozatrudnieniowe

Projekt tarczy antykryzysowej 4.0, którym zajmował się dziś Sejm, zakłada między innymi uruchomienie ponad 560 milionów złotych dopłat do odsetek kredytów dla firm, które wpadły w kłopoty przez epidemię. Zakłada też ułatwienia w realizacji zamówień publicznych, ochronę przed przejęciem spółek przez podmioty spoza UE, ułatwienie dostępu do wakacji kredytowych i pakiet osłonowy dla samorządów.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Sejm Emilewicz Ministerstwo Rozwoju firma GOSPODARKA POLSKA