Polskie Radio
Section05
firma

Praca to nie tylko obowiązki. Firmy kuszą benefitami

Opieka medyczna i karta sportowa to już za mało by przyciągnąć pracownika pozapłacowymi korzyściami. Teraz wygrywają na rynku ci pracodawcy, którzy oferują dofinansowanie urlopu i ciekawe szkolenia. Niebawem najlepszych pracowników zdobędą te firmy, które będą miały filtry przeciwsmogowe i pozwolą przychodzić do pracy z psem. Jakimi benefitami korporacje kuszą pracowników obecnie a jakimi zaczną kusić niebawem? Sprawdzał to Piotr Wardziak.
Zobacz więcej na temat:  firma relaks siłownia pracownik pracodawcy

Prezydent Duda w TZMO: to przykład uczciwej prywatyzacji

- Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych są przykładem uczciwej prywatyzacji i stanowią wzór, jak można było przejść przez proces transformacji, aby wspólny majątek nie został zmarnowany i rozkradziony - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wtorkowej wizyty w Kowalewie Pomorskim (Kujawsko-Pomorskie) w firmie Plastica, która wchodzi w skład grupy kapitałowej TZMO.
Zobacz więcej na temat:  firma prywatyzacja Andrzej Duda

Odwołany prezes KGHM: chodziło o inwestycje?

Rada nadzorcza KGHM oczekuje zmian w zarządzaniu aktywami zagranicznymi grupy oraz zwiększenia inwestycji w Polsce - powiedział dziennikarzom minister energii Krzysztof Tchórzewski. W sobotę rada nadzorcza KGHM odwołała Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji prezesa oraz Michała Jezioro z funkcji wiceprezesa. Obowiązki prezesa spółki pełni obecnie Rafał Pawełczak, wiceprezes ds. rozwoju spółki.
Zobacz więcej na temat:  KGHM Polska Miedź firma

Pracownicy z zagranicy. Urzędy nie nadążają z wizami

Lawina pracowników z zagranicy unieruchomiła polskie urzędy. Zapotrzebowanie na stanowiska produkcyjne jest tak duże, że polskie agencje pośrednictwa zdecydowały się sięgnąć po ludzi z Indii i Nepalu. Zapowiadało się dobrze, ale zwiększenie liczby wniosków wizowych spowodowało zator w polskim konsulacie w Delhi. Na wizę do Polski można czekać nawet rok. Z falą dokumentów do rejestracji nie radzą sobie też urzędy pracy w kraju.
Zobacz więcej na temat:  praca obcokrajowcy pracownicy firma