Nowe Technologie

Nokia X zmienia rynek smartfonów w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2014 13:26
Firma z Espoo pokazała nowe smartfony Nokia X oraz Nokia XL, działające z aplikacjami Android, usługami Microsoft, m.in. Skype, OneDrive, Outlook.com.

Cena Nokii X obniży ceny low-endu w Polsce

Model Nokia X w kolorze zielonym, czerwonym, białym, czarnym bądź żółtym lub niebieskim można już nabyć w sugerowanej cenie 499 zł. Nokia XL będzie dostępna w Polsce od czerwca 2014 w sugerowanej cenie detalicznej 699 zł.

/

 

 

Użytkownicy nowych smartfonów mogą się cieszyć sztandarowymi aplikacjami Nokia, takimi jak:

  • bezpłatne HERE Maps, dające dostęp do map w trybie online oraz offline, nawigacja głosowa za pośrednictwem HERE Drive, a także bezpłatny streaming i pobieranie muzyki dzięki Nokia MixRadio. We wszystkich urządzeniach preinstalowano szereg gier i aplikacji.
  • Smartfony z rodziny Nokia X oferują dostęp do popularnych usług firmy Microsoft, takich jak bezpłatny dysk w chmurze OneDrive o pojemności 10 GB oraz komunikator Skype. Dają też możliwość korzystania z konta Outlook.com.

2 x SIM

Nokia X jest wyposażona w 4-calowy ekran i aparat o rozdzielczości 3 MP. Z kolei Nokia XL ma 5-calowy ekran, przedni aparat o rozdzielczości 2 MP — idealny do rozmów wideo przez Skype — oraz tylny aparat o rozdzielczości 5 MP z autofokusem i fleszem. Obydwa smartfony łączą w sobie znaną jakość i wzornictwo firmy Nokia z nowoczesnym, kafelkowym interfejsem użytkownika zainspirowanym rodziną smartfonów Lumia. Urządzenia są wyposażone w tzw. Fastlane, drugi ekran, który pozwala szybko i płynnie przełączać się między aplikacjami. Oba smartfony obsługują dwie karty SIM.

Zobacz więcej na temat: nokia Nokia Android nokia X