Nowe Technologie

iPady w Lidlu

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 09:50
Na razie iPady w Lidlu nie są sprzedawane, ale za to są wykorzystywane systemie zarządzania sprzedażą. Lidl Mobile Office (LiMO), dedykowany urządzeniom iPad, został stworzony we współpracy z firmą Apple i wprowadzony w sieci Lidl na skalę międzynarodową.

Nowa technologia stanowi wsparcie dla Kierowników Rejonu Sprzedaży, dostarczając im zdalnie wszelkich informacji niezbędnych do organizacji i zarządzania procesami sprzedaży. System ujednolica wymianę danych, zastępując konieczność korzystania z dokumentów w tradycyjnej, papierowej formie.

Po ogromnym sukcesie tabletów na rynku konsumenckim urządzenia te są coraz chętniej wykorzystywane także w biznesie. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że łączą w sobie mobilność smartfona i możliwości łatwego przetwarzania danych, co pozwala na efektywną pracę zdalną. Lidl – jedna z najszybciej rozwijających się firm handlowych w Europie – dostrzegając potencjał zastosowania nowoczesnych technologii w procesie zarządzania sprzedażą, wdrożył w Polsce globalny system Lidl Mobile Office (LiMO). System opiera się na współpracy z urządzeniami iPad i aplikacjami własnymi zaprojektowanymi przy wsparciu z firmą Apple. Dzięki wprowadzeniu LiMO wszyscy Kierownicy Rejonu Sprzedaży mają zdalny dostęp do wszystkich dokumentów, jakich potrzebują w codziennej pracy (m.in. aktualne wskaźniki dotyczące obrotów, wytyczne organizacyjne, instrukcje dotyczące rozmieszczenia towaru w sklepach czy ofert specjalnych). LiMO pozwoli nie tylko na kontrolę sklepu, ale także usprawnienie procesu szkoleń a w przyszłości także rekrutację nowych pracowników.

System ujednolica tym samym wymianę danych i zastępuje wysyłkę papierowych dokumentów, dając szybki dostęp do aktualnych danych w każdym miejscu i czasie. Cyfrowe i mobilne połączenie działu sprzedaży, centrów dystrybucyjnych i centrali zwiększa ponadto efektywność procesów, co oznacza większą oszczędność czasu dla Kierowników Rejonu Sprzedaży. Tak uzyskane oszczędności czasowe mogą oni poświęcić na bardziej zindywidualizowany nadzór nad sklepami czy też na szkolenia pracowników.

/

 

 

Lidl jest innowacyjnym pracodawcą, który sięga po nowoczesne narzędzia wspierające zarządzanie organizacją. Wprowadzając system LiMO, zrobiliśmy duży krok naprzód – nie tylko ułatwia on pracę Kierownikom Rejonu Sprzedaży, lecz również sprawia, że ich stanowisko jest jeszcze bardziej atrakcyjne. Opinie użytkowników systemu po 6 miesiącach jego funkcjonowania jednoznacznie wskazują, że wprowadzenie systemu było krokiem we właściwym kierunku – komentuje Patrycja Kamińska z biura prasowego Lidl.

Podstawą LiMO, oprócz łatwości obsługi, było w szczególności zapewnienie bezpieczeństwa systemu. W tym celu wdrożone zostały różne techniczne i organizacyjne środki bezpieczeństwa. Wrażliwe dane biznesowe są dostępne tylko online i są wyświetlane, lecz nie zapisywane na iPadzie. W przypadku utraty lub kradzieży urządzenie jest bezwartościowe.

Idea stworzenia spójnego systemu do organizacji pracy zrodziła się w Niemczech w 2010 roku. W polskich sklepach zaczęto wprowadzać ją w listopadzie ubiegłego roku. Obecnie jest on używany przez około 250 Kierowników Rejonu Sprzedaży do zarządzania ponad 500 placówkami sieci w Polsce. Warto dodać, że polski oddział Lidla nie będzie jedynie biorcą gotowych rozwiązań z centrali firmy. Już teraz pracownicy Lidl Polska pracują nad rozwojem kolejnych aplikacji, które będą wdrażane na rynek międzynarodowy.autor: Robert Kamiński

Zobacz więcej na temat: Apple ipad lidl limo