Życzenia "szybciej, wyżej i mocniej" od prezesa PKOL

Jedynka
Piotr Grabka 27.07.2012
Andrzej Kraśnicki
Andrzej Kraśnicki, foto: PAP/Adam Ciereszko

- Jest wiele szans, które mogą zostać wykorzystane. Nie chciałbym jednak podawać nazwisk, bo wiele zawodniczek i zawodników ma taką szansę. Dla mnie ważne jest, żeby poprawili swoje najlepsze rezultaty - mówił w Jedynce Andrzej Kraśnicki.

Prezes PKOL stoi w Londynie na czele ponad 400-osobowej ekipy. W jej skład wchodzi 218 sportowców, 183 osoby współpracujące i przedstawiciele sponsorów. Wrażenia z pierwszych dni pobytu są pozytywne.

- Wszystko jest bardzo dobrze zorganizowane, choć zdarzają się też niedoróbki – zwłaszcza w sferze wolontariuszy, którzy działają w transporcie – mówił w "Sygnałach dnia" Andrzej Kraśnicki.

Gość Jedynki zdradził również, że nagrody przewidziane przez PKOL dla medalistów igrzysk w Londynie mogą jeszcze ulec zmianie. Te – przypomnijmy – wynoszą obecnie 120 tys. zł za złoty medal, 80 tys. – za srebrny i 50 tys. – za brązowy.

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

- Określiliśmy to w momencie, gdy pozycja finansowa PKOL-u nie była tak mocna jak teraz, po podpisaniu umowy z grupą Kulczyk Investments i Kulczyk Holding. Być może więc będzie jeszcze jakaś niespodzianka – przyznał Kraśnicki.

Być może wśród medalistek znajdzie się Karolina Michalczuk, trzecia zawodniczka ostatnich mistrzostw świata w boksie. W Londynie będzie ona broniła honoru dyscypliny, w której nasi reprezentanci zdobyli łącznie 42 medale olimpijskie – więcej uzbierali tylko lekkoatleci.

- To niestety jest ten wielki rozdźwięk między boksem amatorskim i zawodowym. Wszystkie młode talenty są natychmiast wysysane do bokserskiego biznesu, no i stąd taka właśnie sytuacja. Kobiety nie mają takiej presji i może łatwiej było im zakwalifikować się na igrzyska – tłumaczył prezes PKOL.

Więcej w nagraniu audycji.

Rozmawiali Daniel Wydrych i Krzysztof Grzesiowski.

pg

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!